-108- Ik koos toch maar de tweede mogelijkheid en fietste gewoon door. Prompt werd ik aangehouden, maar toen de "heren" mijn vervoermiddel zagen - een oude fiets met anti-plof banden - mocht ik doorrijden. Voor hetzelfde geld hadden ze de fietstas gekontroleerd en was ik er "vies" bij geweest. Op zo'n moment realiseert iemand zich dat het lot soms aan een zijden draad hangt Ondanks de steeds moeilijker wordende omstandigheden is alles steeds goed verlopen (enkele kritische momen ten, waarover ik niet wil schrijven, uitgezonderd) We konden onze lezers van nieuws voorzien, dat er heel anders uitzag dan wat de Duitse propaganda de wereld instuurde. De illegale pers in het algemeen heeft dus wel degelijk een belangrijke functie vervuld. Men was in staat de mensen op de hoogte te houden van de wer kelijke gang (stand) van zaken. Ook toen het voor de Duitsers duidelijk misging kregen we van die kant te horen, dat alles naar wens verliep en dat de Duitse legers zegevierden. Zelfs de laatste weken van de oorlog, toen Berlijn al één puinhoop was, bleef de Duitse propaganda volhouden dat de strijd uiteindelijk zou worden omgezet in een Duitse overwinning. Waanzin ten top Resumerend kan ik tot de conclusie komen, dat de oor logsjaren voor mij en de andere medewerkers aan De Vrije Pers een drukke tijd is geweest, waarbij het woord "angst" niet in het woordenboek voorkwam. "Door gaan" was het devies en het resultaat heeft ons allen veel voldoening gegeven. Uiteraard waren we allemaal blij toen er een defini tief einde kon komen aan onze aktiviteiten en we kon den overgaan tot een meer normale levenswij zeHerin neringen mogen dan vervagen, helemaal uitgewist worden ze nooit Dirk Groen, Alkmaar

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 114