-99- oud 47 jaar, van beroep koopman, wonende te Koedijk, Bovenweg no 92a. Hij verklaarde het volgende: ""Op maandag 9 October 1944 is mijn woning bezocht door eenige leden van de Duitsche Weermacht in verband met een aanslag op den spoorwegbaan onder de gemeente Koedijk. Als represaillemaatregel is de woning van mijn buurman de PEE verbrand geworden en van mijn woning werden alle ruiten stuk geslagenOok een deel van mijn inboedel werd vernield, zooals een dressoir een lamp, eenig serviesgoed en een paar deuren werden stuk geslagen. Het huis en de inboedel behoorde mij in eigendom toe. De schade bedraagt ongeveer f 750,-. Ik ben verzekerd tegen molest schade bij de verzekerings maatschappij waarvan MrEecen te Oud-Karspel verte genwoordiger is door oud 66 jaar, van beroep manufacturier, wonende te Koedijk, Bovenweg 92b (thans bij zijn zoon M. de Pee). Hij verklaarde het volgende: ''Op Maandag 9 October 1944 te omstreeks 13.30 uur vervoegden zich aan mijn woning eenige leden van de Duitsche Weermacht. (Dit waren beambten van de Grüne Poli zei thuis hoorende te Amsterdam onder leiding van een Majoor) Degene, die de leiding had, deelde mij mede, dat over 20 minuten mijn woning verbrand zou worden. Ik was hierover zeer onthutst en trachtte nog te redden wat ik kon. Maar omdat mijn vrouw ziekelijk is, slaagde ik daar niet zoo spoedig in. Het gelukte mij om eenig lijfgoed en schoeisel te redden, doch meer kon ik niet in veiligheid brengen. De Duitschers staken mijn huis in brand terwijl mijn vrouw en ik er nog in waren. De geheele woning en het geheele meubi lair is verbrand. Alles behoorde mij in eigendom toe. De woning was tegen molest- en brandschade verzekerd voor een som van 5000.- WAGENAAR. Jan de PEE Leendert

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 105