-94- Aad van Doorn was gepakt en Joop Asjes was in zijn been geschoten, maar ontkomen. Aad werd opgenomen in het Marine Lazareth te Heiloo. Daar is hij gemarteld en later werd hij gefusilleerd. Wim Kok en Mien werden in december gepakt en door verraad van een buurjongen van Wim werd ook Dik Jupijn gepakt. Dit kostte Dik het leven en ook Ben Speets werd gefusilleerd. Op 10 november hadden wij de lijst voor de B.S. nog bij Aad gecontroleerd en aangevuld met enkele namen. Hoewel er op die ongeluksdag, 11 november, op elke straathoek een landwachter stond te posten, moesten wij toch proberen Aads huis binnen te komen, hetgeen ons uiteindelijk gelukte. Gelukkig was de lijst er nog en deze hebben we meteen bij opa Groot verbrand. In plaats van Mientje werd ik koerier. Dat betekende onder meer dat ik drie of vier keer per week naar Kolhorn moest fietsen. Bij een R.V.V.-adres moest ik mijn berichten afgeven en vandaar uit werd gezorgd dat deze naar Engeland werden overgeseind. Tweemaal werd me een fiets op anti-plof banden afgeno men. Door tussenkomst van Jan Groot fietste ik daarna op een baanfiets van Jan Derksen, eveneens op anti- plof Als koerier was ik betrokken bij enkele wapendroppings 'om de noord' Ook Jo Bos was daarbij aanwezig. Voor het vervoer mocht ik de bakfiets van bakker Gert Groot (Benedenweg-zuideinde) gebruiken Sedert die tijd lag ik in een gat onder de zoldervloer tussen wapens, munitie en handgranaten verscholen. Het verbranden van de huizen op de Zes Wielen maakte ik van nabij mee R.M. van Westerop.

De Klin - Sint Pancras | 1995 | | pagina 100