-94- Voor zijn vader ventte Cor melk uit (op de fiets) en verdiende daarmee een karig weekloontje. Zijn eerste vrouw stierf vrij jong. Later hertrouwde Cor en het jonge echtpaar begon met een nieuw huis te bouwen op de hoek Heerenweg-Achterweg voor f 1800, Niet lang nadat ze getrouwd waren, zei zijn vrouw tegen hem: "Cor, dat gedoe met je vader moet ophouden. Je moet voor jezelf beginnen. We pakken de zaak meteen goed aan, en we schaffen ons een bakfiets met toebehoren aan, we kopen de melk van je vader en venten die voor onszelf uit." Dit gebeurde. Later ventte Cor lange tijd met zijn dochter Emma. Toen zijn vader de boerderij verkocht, ging Cor de melk van een fabriek betrekken. DIRK ZUURBIER Heerenweg 153 Hij woonde recht tegenover de Achterweg. Dirk had geen winkel en ventte aanvankelijk met paard en wagen groente en fruit, later deed hij dit met een daarvoor ingerichte vrachtauto. Zoon Piet had later e^f> groente en fruitwinkel in het centrum van Haarlem. DIRK MOLENAARHeerenweg 184 Op het adres, waar André Soorsma nu een 'rijdende-win kel-bedrijf' heeft, verkocht eerder Dirk Molenaar ge reedschappen. Tevens heeft hij er een tijdlang rookar tikelen verkocht en ook probeerde hij met een melkhandel de kost te verdienen voor zijn grote gezin. In de cri sisjaren een zware opgave. Uiteindelijk begon h:j met de groentehandel en dit beroep kozen later ook meerdere zoons van hem. Jtde GRAAF. Heerenweg 161. Hij had een schoenenzaak in het pand, waarin nu Tamis woont. Na de Graaf woonde schoenmaker Bos er. De Graaf is 'over het spoor getrokken' naar de winkel

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 96