-92- Het gebeurde, dat hem een leuk karwei werd afgesnoept. Zoals altijd had Schot ingeschreven voor 6 cent per kuub. Zijn concurrenten, twee andere Zuidenders, wilden het voor 5 1/2 cent per kuub doen en hen werd het werk gegund Ze kwamen daarop aan Henk vragen of ze voor dit werk zijn rijplaten mochten gebruiken, want zelf beschikten ze daar niet over. Henks antwoord: "Als ik op een klus inschrijf, reken ik altijd een halve cent voor mijn rijplaten." o In de meidagen van veertig waren Henk en broer Piet bezig aan een karwei in Bergen. De drie auto's van Henk en die van Piet waren op het werk aanwezig. Deze vier auto's werden gevorderd door het Nederlandse leger, de mannen kwamen lopend thuis. Van de auto's werd nooit weer iets gehoord en later kregen ze zeer weinig vergoeding. Ten einde raad gingen de Schotten naar de burgemeester van Oudorp.De man wist anders niet dan:" Tja, in jullie geval kom je in aanmer king voor goedkope erwten en vet." De mannen hadden hier weinig begrip voor ea>antwoordden dat de burgemeester van hen die artikelen in zijn haar mocht smeren. Later, in het begin van de Duitse bezetting, wist Henk weer een kiepauto te begaan. In de loop van de oorlog werd ook die gevorderd. Wel kreeg hij er iets meer voor uitbetaald, echter bij lange na niet de waarde. Na de oorlog kocht hij een auto van de Nederlandse rege ring. De Duitse bezetter had een aantal auto's achterge laten en deze werden toen verkocht aan mensen, die kon den aantonen voor hun beroep een auto nodig te hebben. De door Henk gekochte auto bleek - heel toevallig - vroeger het eigendom van zijn schoonvader te zijn ge weest. Deze eiste zijn voormalig eigendom terug. De rechter oordeelde echter dat in dezen Henk Schot, omdat hij de auto had gekocht van en betaald aan de Nederlandse regereing, de rechtmatige eigenaar was. Dit tot woede van zijn schoonvader. De oorlogsmuis had in dit geval nog een lelijk staartje.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 94