-91- Met een hondekar bezorgde hij de brandstof bij zijn klanten. Op een keer laadde Cor zijn wagen vol met zakken steen kool om deze te bezorgen bij de besteladressen. Maar eerst was het etenstijd geblazen. Toen Cor aan tafel zat stapte Jan Schoen, een geestelijk niet geheel volwaardige knaap, die wel vaker bij Vennik kwam, het erf op. Jan placht altijd te zeggen 'loof'. Die dag was hij echter in ctgeheel niet 'loof'. De wagen werd helemaal leeggemaakt on de zakken steen kool kwamen allemaal weer in de schuur terecht. Met een volle maag kon Vennik zijn lege kar weer laden. HENK SCHOT. (Heerenweg 147) Zoals meerderen van de familie Schot verdiende Henk zijn brood in de transport. Zijn woning en garage stonden iets ten noorden van de bedrijfjes van de drie hiervoor genoemden Henk deed veel zaken met Piet Leering, die een klein café had aan de Breelaan. (Eerder woonde Henk Schot ook enige tijd aan dezelfde laan.) Leering kocht vaak grond, die nog moest worden afgezand. Vaak nam Henk een dergelijk karwei van hem aan. Zo zandde hij ook een akker van het oude kerkhof van Vrone af. Met kiepauto's werd het zand naar de molen van Mulder gereden. (Die molen stond vlak bij Broek, op de plek, waar nu H.Vroegop woont). Daar werd het zand in een dekschuit geladen om vandaar naar de Noordervaart te worden gebracht om deze te dempen. Af en toe had Henk vier tot vijf mensen in dienst, die voor hem reden. Meestal beschikten deze 'knechten' over een eigen kiepauto, zoals zijn broer Piet, die eveneens aan de Heerenweg woonde, iets meer richting Oudorp. Dorpsomroeper Kliffen stond dan bij de dekschuit en gaf aan deze mensen een bon, voor elke autovol zand, die ze in de schuit kieperden. 's Vrijdags kwam ieder met zijn bonnen ten huize Schot en werd dan uitbetaald naar gelang van het aantal inge leverde bonnen. Schot placht het afzanden aan te nemen voor 6 cent per kubieke meter.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 93