-90- Zo werden er bustochten naar Amsterdam, Het Gooi en Edam, Volendam ondernomen. (Hiervan bestaan nog enkele filmopnames) Op een van de reizen werd de Cinema te Amsterdam be zocht Aan de naast hem zittende vrouw van Freek de Goede (ze woonde in de buurt van de spoorwegovergang) vroeg Piet: "Zo vrouw de Goede, zit U goed Mevrouw De Goede, die binnengekomen was, toen de zaal al donker was, antwoord de: "Nou Piet, dat kon wel beter, want deze stoelen zitten allerberoerdst In plaats van de zitting van de stoel naar beneden te klappen, was ze gaan zitten op de rand van de omhoog staande zitting. Of men ging als buren varen met een schuit in het am bacht Zoals op die mooie zomermiddag, toen het zo warm was. Het echtpaar Schot, melkboer Out en zijn vrouw en Piet en Trien. Toen ze een tijdje hadden gevaren, werd er een duik genomen. Verkleden in een boot, zonder badhokjes. Zwemmen tussen het kroos. En toen...zagen ze palingfuiken. De stropersgeest werd wakker. Daar moesten ze meer van weten. Omdat er zo veel in de fuiken zat, meenden ze wel een maaltje mee te mogen nemen. Enkele uren later stegen er heerlijke geuren op en aan de Heerenweg werd gesmuld De volgende dag, in Oudorp, kwam Niek Hes op de ventende Piet Keizer afstappen met de woorden: "Zeg Piet, ik zag de politie bij jou thuis. Wat had die daar te zoeken Piet verbleekte en werd wit: "Ik zal het je maar vertel len. Gisteren maakten we een boottochtje in het Ambacht en toen hebben we daar enkele fuiken geleegd. Ja, het was fout, ik weet het. Nu zitten we dus in het gedonder. Toen Hes zijn lachen niet kon houden begreep Piet dat Hes iets van zijn reisgenoten had gehoord en hem er op deze manier tussen nam. COR VENNIK. Net ten noorden van kruidenier Keizer had Vennik een schuur, waarin deze steenkool en olie opsloeg.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 92