-87- Door financiële moeilijkheden kwam een gezin met vier kinderen op straat te staan. De gemeente vorderde daarom van de alleen wonende Baltus woonruimte voor dit gezin. Aanvankelijk was Baltus met deze vordering niet erg blij. Toen hij, niet lang daarna ziek werd, nam dit gezin zijn verzorging op zich. Uit dank verkocht Baltus hen dit huis voor f 3.500, Toen in de meidagen van 194D de eerste bommen op het vliegveld van Bergen vielen, werd bakker Baltus begra ven Na de begrafenis vroeg de dienstdoende pastoor of er voor hem nog een aardige herinnering was aan de overle dene, zoals een gouden horloge of iets van dien aard. "U treft het bijzonder", zei de vrouw des huizes, "in zijn slaapkamer hangen nog twee Heilige Teresia's." Bakker Vis, die naast bakkerswaren ook snoep verkocht, had het niet al te breed. Later verkocht hij het pand, waarin de bakkerij niet werd voortgezet. Zelf ging hij wonen in de Dillenburg te Alkmaar DIRK KEIZER - WED. KEIZER - PIET KEIZER. Aanvankelijk verdiende Dirk Keizer zijn brood als land arbeider Toen hij blind werd ging dit niet langer en om toch in zijn levensonderhoud te voorzien de sociale voorzie ningen waren nog niet uitgevonden) begon hij met zijn vrouw een kruidenierswinkeltje aan huis, net ten noorden van bovenvermelde bakkerij. Hun huis bestond uit een kamer met twee bedsteden, waarin het gezin woonde en sliep. Langs de kamer had het huis een gang, die eindigde in een grote 'pottenkast'Deze kast werd bestemd tot win kelruimte. De verkoop vond plaats aan de deur. (Later werd het huis iets uitgebreid). Toen Dirk Keizer overleed zette zijn weduwe het bedrijf voort. Zoon Piet werkte als arbeider bij de gebroeders Jaap, Klaas en Cor Kooy, die veel bollen teelden. Dit deed hij, totdat zijn moeder ziek werd en hij de winkel moest overnemen. Inmiddels was er een houten winkeltje naast het woonhuis gebouwd.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 89