-86- Toen enkele dagen later Baltus bij de buren binnen was en hij zijn klompen voor de deur had uitgetrokken, werden deze van een hoeveelheid stroop voorzien. Even later ontdekte Baltus dat hij bijzonder stevig in zijn klompen stond. Kwaad deed hij zijn beklag bij de ouders van de jonge dame. Dezen, op de hoogte van het een en ander, zeiden: "Moet je maar geen steenkool in haar kousen stoppen Baltus ontkende bij hoog en 1 aag dat hij zoiets had gedaan, hetgeen schouderophalend werd aangehoord.... Later bleek dat de in brandstof handelende Vennik de dader was geweest. Baltus ventte met paard en wagen en had zijn waren in een op de wagen geplaatste grote, houten kist. Enkele knapen van de Benedenweg, nu reeds eerbiedwaardi ge a.o.w.-ers, bonden, terwijl Baltus bij een klant binnen was, de achterkant van de kist vast aan een boom. Terug van de klant, beklom Baltus zijn wagen en riep: "Vort ked met als resultaat dat de kist met een luide plof op de Benedenweg belandde. Later verkocht Baltus de bakkerij aan C. Vis. Zelf had hij aan de Heerenweg, ongeveer recht tegenover de Achterweg, een huis laten bouwen. Ze woonden er nog niet zo lang, toen mevrouw Baltus ziek werd, ze had kanker. Het duurde niet lang of ze was niet meer in staat om haar huishouding te verzorgen. Dit werd toen gedaan door mevr. Schot, die tevens de zorg voor de patiënt op zich nam. Het verdroot mevrouw Baltus erg dat ze niet in staat waren om dit financieel te belonen: al hun geld hadden ze in de bouw van hun nieuwe huis gestoken. Ze leefden van de huren, die enkele bezittingen opbrachten. Mevrouw Baltus drong er daarom erg bij haar man op aan dat hij het huis, wat de Schotten van hen huurde, aan dezen zou verkopen. Dit gebeurde: de koop werd gesloten vror f 2.500,met daarbij de bijzondere voorwaarde dat zolang Baltus leefde, de huur van f 6,per week aan hem normaal zou worden doorbetaald. Enkele jaren voor de oorlog overleed mevrouw Baltus. In die vooroorlogse crisisjaren werd veel armoede gele den

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 88