-85- Voor de rechter verdedigde Willem zich toen aldus: "Ik zag ergens een touwtje liggen en dacht: Willem, jongen, dat touwtje kun jij best nog eens gebruiken. Ja, en laat daar nou een koe aan vast zitten BAKKERIJ KEIZER - BALTUS - VIS (Heerenweg 135) Cor Keizer, de grootvader van de verleden jaar overleden Piet Keizer, verkocht de bakkerij, na hier eerst een tijdlang dit beroep te hebben uitgeoefend aan 'bakker Baltus', die veel mensen kenden met een eindje sigaar tussen de lippen, waaraan hij de bijnaan 'Peuk' dankte. De familie Keizer ging wonen in het huis, even ten zuiden van de bakkerij. Met Sinterklaas werd bij hen aan de deur gebeld. Een pakje stond op de stoep. Er zat een kinderkruiwagentje in, bestemd voor de toen nog erg kleine Piet Keizer. Vader en moeder dachten de Sinterklaas te moeten zoeken in een te Koedijk wonende oom, die 'in betere doen was dan zij Enkele dagen later werden ze door Baltus uit hun droom gehaald: "Mooie lui zijn jullie, geef ik een cadeau en kan er nog niet eens een bedankje af Lange tijd oefende Baltus hier zijn beroep uit. Bij een jubileum nodigde hij de buurt uit voor een feestje in de bakkerij. De aanwezigen werden onder meer onthaald op brood en kadetten. Omdat zijn kadetten van minder goede kwaliteit plachten te zijn, verminderde de voorraad brood drastisch, dit in tegenstelling met de kadetten, hetgeen Baltus ontlokte: "Nou vrouw, die kadetten moeten we zelf opvreten Wel werd hij bij deze gelegenheid flink in de bloemetjes gezet en dit bracht hem tot een vaker door hem geuit commentaar: "Alles voor de ked Leuk vond Baltus het om tijdens het venten de zijn pad kruisende jonge dames te plagen. Een in de buurt wonende schoonheid vond op een dag enkele brokken steenkool in haar aan de drooglijn han gende kousen. Aan de kousen was niet meer te zien dat ze een wasbeurt hadden genoten. Ogenblikkelijk werd Baltus verdacht. De wraak zou 'zoet' zijn.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 87