-84- Als klein jongetje mocht Cor Schot (Henkzoon) wel eens met hem 'de boer op' Thuis speelde Cor vaak dat hij Piet Kuilboer was en net als Piet moest castreren. Met een houten mes maakte hij wat snijbewegingenvervolgens pakte hij iets op en deed alsof hij dit over zijn schouder wegwierp, daarbij roepend: "Da's voor de kat BAKKER WESTER In de onmiddellijke nabijheid van de boerderij van Kuilboer stond de bakkerij van Wester, die evenals de boerderij later ook voor de 'moderne tijd' moest wijken. Het brood van hem was van minder goede kwaliteit. "Je moest het eerst scheren." (er zaten wel eens haren van een stoffer op) Veel klanten bezat hij niet. Het was de tijd van de verplichte nering: Was jij klant bij iemand, dan werd van die ander verwacht dat hij ook jouw zaak begunstigde... BLEEKER Willem (hij had moeite deze naam goed uit te spreken) Bleeker woonde eerst aan het Spoorlaantje in een houten noodwoning. Daar handelde hij in vodden, oude metalen, kippen en konijnen. Later woonde hij aan de oostkant van de Heerenweg, waar nu de fietsers vanuit het tunneltje (onder de snelweg) weer op de Heerenweg komen. Daar dreef hij een gelijksoortige handel. Zoals veel anderen, wist ook hij wat armoede was: de bakker moest wel eens lang op zijn geld wachten. Regelmatig bezocht hij de markt te Purmerend en vaak reed hij dan met ALLOtfIJN OT mee, die een kippenbedrijf had, waar later CEES OUT zijn planten teelde. Wanneer Ot in de loop van de middag huiswaarts wilde gaan, zag hij Willem soms in geen velden of wegen. Toch was deze niet moeilijk op te sporen: in het een of aniere marktcafé. Tussen een aantal kornuiten voerde Willem het hoogste woord "Willem, ga je mee, ik ga naar moeder de vrouw 11 "Ga jij maar, ik zit hier niet op een eiland Eens was Willem op niet rechtmatige wijze aan een koe gekomen.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 86