-83- "Spikkelaas en tay-tay" of "Koop nou me trommel maar leeg "Spikkelaas van drie voor een dubbeltje i" "Groote taaien, vrijers en vrijsters." Wanneer er weer iemand het erf opkomt om dit soort artikelen te verkopen, roepen moeder de vrouw en kinderen in één adem, maar... zeer verschillend van toon: "Al weer een koekwijf" Koekwijven behoren tot de categorie waar de ooievaar dikwijls maar Sinterklaas weinig komt. BAKKER GROENTE. (Achterweg 4) Jaap Bakker was aanvankelijk knecht bij Dirk Zuurbier. Later begon hij een eigen groentehandel in een huisje iets zuidelijker dan Klaas Wit. (ongeveer aan het eind van het oost-west lopende stukje Achterweg vanaf de Heerenweg Het huis staat er nog en wordt bewoond door zijn zoon, die eveneens in groente handelt. AB POOL had een winkel tegenover het huis van Middelburg, op de plaats van het tegenwoordige Ganzepad. (tegenover de ingang van hertenkamp en volkstuinen) Hij verkocht daar kruidenierswaren en had er een post kantoor Later woonde Pool aan de Bovenweg, in het toen door twee gezinnen bewoonde huis naast het voetbalveld, waarin nu J. Hoogeboom woont. Ook hier oefende Pool zijn bedrijf uit Later woonde in dit huis de verloskundige juffrouw Dekker HEERENWEG. KUILBOER. Vlak bij de Halvemaansbrug woonde Piet Kuilboer met zijn grote gezin in een boerderijtje. De boerderij is inmid dels verdwenen, deze moest het veld ruimen voor wegver- breding of i.d. Kuilboer, die 'de bokkensnijderwerd genoemd, sneed vooral biggen.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 85