-76- De ooievaars werden begroet met mooi, zonnig weer. Dit warae weer vond niet iedereen leuk: ""Het schoone weer der laatste dagen heeft bij velen hier de hoop de bodem ingeslagen: Er is al nieuwe groente uit de kas, zelfs al van de koude grond En de kool bederft in de schuren"" ""25 April. Door het vroeg invallen van de warmte worden duizenden planten vernield door een vlooienplaag. Plantenbanen moeten worden overgezaaid. Na de ongunstige winter is dit een nieuwe tegenslag"" Een maand later kregen de planten ook nog te lijden van waterratten Tegen zoveel onheil was geen kruid (geen reserve-plan ten) gewassen. Onze tuinders probeerden zelfs in Schagen koolplanten te kopen. De aardappelen waren vroeg Op 26 mei werden in Alkmaar al 25 mandjes aangevoerd. Een week later waren de eerste wortelen klaar. Op enkele plaatsen kreeg de schooljeugd reeds in juni vakantie om te kunnen helpen met planten aangeven. Gelukkig viel de planterij iets mee: Door de sterke regens der laatste dagen is veel ongedierte gedood en omdat er geen zonnewarmte was, werd er geen nieuwe plaag gekweekt Het bleef die zomer nat. En de prijzen bleven matig In augustus vertoonden de bloemkoolprijzen pieken en dalen. Op één-en-dezelfde dag aan het begin van de markt f 8 a f 9 en aan het einde f 4 Utrechtse (rode) kool deed f 4, kleine uien f 4 - f 2, in wortelen was praktisch geen handel. Die werden inge kuild of voor veevoer verkocht. In oktober ging één der grootste koolbouwers uit Warmen- huizen vanwege de lage koolprijzen een grote partij witte kool tot zuurkool maken. Met Sinterklaas was't met de groentehandel zo slecht ge steld, dat velen tegen Kerst en Nieuwjaar gingen opzien.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 78