-75- Het weiland moest worden omgespit en door sloten in meerdere akkers verdeeld worden. De daarbij vrijkomende grond werd gebruikt om de akkers te verhogen. Goed bouwland was nog steeds duur. Uit St.Pancras werd gemeld Onlangs werd hier grond voor de warmoezerij verkocht, 30 bunder bracht «eer dan f 80.000 op Nu werd 2 bunder weidegrond verkocht voor f 435. Het eerste deel van dit verhaal, tuindersgrond voor ca. f 2700 per ha. en weiland voor ruim f 200 per ha, valt moeilijk met elkaar te rijmen. Het bericht was dan ook fout en werd de volgende dag gecorrigeerd met: inplaats van weidegrond dient men te lezen heideland De benaming heideland werd toen gegeven aan de akkers ter weerszijden van de Bovenweg. Hierop viel weinig te verbouwen en deze zijn mee daarom later bijna alle afge zand ((Onderstaande brief van de burgemeester van St.Pancras, geschreven op 4 dec. 1856, werpt enig licht op 'heide land "Ter beantwoording van de circulaire van den 26 nov. 1856 heb ik de eer Uwe Excellentie op te geven dat in deze gemeente geene eigenlijke heidelanden en woeste gronden meer worden gevonden, maar dat deze reeds vóór 1840 ontgonnen waren en nu als bouwland worden gebruikt" Hieruit valt op te maken dat vroeger langs de Bovenweg met heide begroeide zandgrond was en dat deze enigszins in cultuur is gebracht. Maar met dit heide(bouw)land wist men niet veel te beginnen en het had weinig finan ciële waarde. Graag verkocht de gemeente het als bouw terrein Het VOORJAAR viel vroeg in. Door het warme weer groeiden de planten in de kas zo snel dat men eind maart reeds met het uitplanten moest beginnen. Velen vonden het eigenlijk te vroeg. SINT-PANCRAS 25 Maart. De ooievaars zijn weer terug. In alle waardigheid hebben ze hun nest al weer nagekeken en in orde gebracht.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 77