-73- DE KOEDIJKERS LIEPEN WARM In Koedijk (Kanaaldijk Zuideinde) woonden 1121 perso nen Op 28 augustus vonden daar raadsverkiezingen plaats.Bur gemeester W.Kooiman was aftredend en herkiesbaar. Bij de stemming behaalde Kooiman 33, L.v.d.Oord 34 en drie andere personen samen 7 stemmen. Er was geen meerderheid en daarom moest er twee weken later, een herstemming plaats vinden. Toen stelden de aanhangers van Kooiman orde op zaken, hij werd herkozen met 70 van de 95 stem men En de Koedijkers bleven stemmen... Raadslid H. Lammerschaag verhuisde naar Alkmaar en dus werd zijn raadszetel vacant. De uitslag van deze verkiezing leek wel één van een vrije verkiezing zei men, want deze was L.v.d.Oord 34, P.Geus Czn 31 en 10 andere personen deelden 12 stemmen Omdat er geen meerderheid was behaald moest er een herstemming komen tussen Van der Oord en Geus. De Koedijker verslaggever schreef het volgende verslag: -Oef De verkiezingen zijn voorbij. Dat was me een drukke tijd, die laatste twee weken voor de nu gehouden herstemming Waar men kwam, het gesprek liep over de kans van de twee candidaten. Vriendschap pelijke besprekingen hier, vrij scherpe woordenwisse lingen daar Aanbevelingen in de couranten - minder vleiende opmer kingen per strooibiljet. Wie zou zooveel geestdrift bij de dorpelingen hebben gezocht Als overtuigend bewijs van hunnen ijver en belangstelling diene daarenboven deze opgave: tereijl bij de vorige stemmingen zelden meer dan 80 kiezers opdaagden, klom hun getal nu tot 101 1 Koedijk had 129 stemgerechtigden) En de uitslag Heb ik u dat nog niet gezegd Och, ik ben ook in eene zenuwachtige, kiezerlijke stemming.... Begrijp eens: 't liep voortdurend weer gelijk Geus 40 - Van der Oord 40 vervolgens 48 - 48 49 - 49 blanco Geus nog twee achterelkaar. Wat weinig verschil, niet waar De heer Geus gekozen met 51 van de 101 stemmen

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 75