-71- Zes jaar later, op 1 april 1902, hij was toen dus bijna 68 jaar oud, kreeg Pieter Groen eervol ontslag als gemeente-veldwachter (Uit de 17 sollicitanten werd Gerrit Booy benoemd als zijn opvolger. Deze bedankte in 1907 en werd op zijn beurt opgevolgd door Johan F. Dekker, die lange tijd woonde in de voor hem gebouwde woning Bovenweg 97. (nu CHart) Pieter Groen overleed op 12 sept. 1903. Hij woonde toen in hetzelfde huis waarin eerder zijn ouders woonden. Dit huis(je), dat inmiddels is gesloopt, stond aan de Bovenweg en op het erbij behorende terrein werd eerst een Witte-Kruis-magazijn gebouwd, dat later werd omgetoverd tot brandweergarage. Vermoedelijk werd dit huis laatstelijk bewoond door de weduwe Gutter. Een maand na Pieter Groen vierde de hulppostkantoorhou der J. Ploeger zijn 25-jarig ambtsjubileum. Hierover schreef de Oprechte Langedijker Courant: ""Woensdag 1 april 1896 herdacht de heer J. Ploeger te Sint Pancras de dag waarop hij voor 25 jaar bij de posterijen aldaar in dienst trad. Op 40 jarige leef tijd aanvaardde hij zijn taak en was steeds een voor beeld van getrouwe plichtsbetrachting."" UIT DE ALKMAARSCHE COURANT van 1Q0 iaar geleden. Zoals nu in de Pers aandacht wordt besteed aan Bosniërs, Serven en Kroaten, zo kon men in 1894 dagelijks lezen: Moordpartijen op Bali, Het drama van Lombok, Verraad op Bali, Nederlanders vielen op Lombok. Evenals nu geregeld het verlangen wordt geuit om een goe de autoweg Alkmaar - Hoorn te laten ontstaan, zo zag men toen uit naar een railverbinding tussen beide plaatsen. Er zijn meer parallellen te trekken.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 73