-69- gesteld dat je hier om dertien stuivers moet vragen". Terwijl Jacob Gootjes hem dit geld overhandigde, voegde Wognum zijn schoonzoon toe: "Snotneus, bemoei jij je met je eigen zaken tegelijk een trap-beweging in de richting van Willem makend. Jacob Keizer, het voor zijn broer opnemend, vloog daarop Wognum aan. Deze ontving van verschillende kanten rake klappen en werd zelfs op de grond gegooid. Andere aanwezigen scheidden de ruzie makers en hielpen Wognum weer op de been. Vreselijk opgewonden stapte Cornelis Wognum na afloop van het boelhuis bij zijn schoonzoon binnen en bedreigde hem vervolgens met een mes. Dit veroorzaakte het nodige kabaal bij Willem en Maartje in huis en daar kwamen Willems arbeider en enkele buren op af en toen die zagen, wat er aan de hand was, werd Wognum door hen gezamenlijk naar buiten gewerkt. De gewaarschuwde veldwachter Pieter Groen was inmiddels ook gearriveerd en verzocht Wognum om naar huis te gaan. Deze, nog door het dolle heen, verwijderde zich te kennen gevend van plan te zijn om zijn schoonzoon te vermoorden en daar levenslange tuchthuisstraf voor over te hebben. "Als ik hem met mijn wagen voorbij kom, krijgt hij een katknuppel voor zijn kop Hoewel dit niet in het verbaal werd vermeld, mag worden verondersteld dat er tijdens het boelgoed meer jenever is gevloeid dan alleen het glasvoldat op het hoofd van Cornelis Brouwer terecht kwam. Betreffende CORNELrS WOGNUM Hij werd geboren op 3 december 1821 als zoon van Pieter Wognum en Jantje de SmethCornelis' grootvader was hier schoolmeester.(zie klin 5 Peter de Smeth) Cornelis trouwde te Koedijk in 1848 met Trijntje Hoog- huis. Zij overleed in 1854. Uit dit huwelijk werden naast zijn dochter Maartje nog twee jongetjes geboren, die beiden jong overleden. Maartje trouwde in 1874 met de in het verbaal voorkomende Willem Keizer. In 1855 sloot Cornelis Wognum zijn tweede huwelijk, nu met Neeltje de Boot. Toen Cornelis solliciteerde naar de veldwachtersbetrek king was Neeltje reeds overleden en had hij 4 kinderen. Eind 1871 trouwde hij voor de derde maaltoen met

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 71