-65- Wel werd omstreeks 1880 een brandspuithuisje en een gevangencel gebouwd, hetgeen f 748,kostte. (Het gebouwtje stond aan de zuidzijde van de N.H.kerk). Of Groen een druk gebruik heeft gemaakt van de cel Misschien bij kermissen e.d. Dan werd er nog wel eens gevochten. Steeds werd daarom gedurende de kermis het politieapparaat van St.Pancras versterkt met een diender van buiten om gezamenlijk te kunnen patrouilleren. Een gemeentelijke verordening beval alle mannelijke inwoners bij het ontstaan van brand naar de bewaarplaats van de spuit te gaan en zich vervolgens onmiddellijk met de spuit naar de plaats van de brand te begeven. Ook dan had Groen een taak: Zodra de veldwachter 'met bekkenslag' door het dorp liep wist men: er is brand en moest de mannelijke bevolking komen helpen blussen. Een andere taak kreeg Groen erbij, toen in 1895 de veiling te St.Pancras werd opgericht. Hij fungeerde er als afslager. Zonder dat hiervoor enig loon werd over eengekomen. Dit valt op te maken uit de raadsnotulen van 1898 wanneer burgemeester Van der Vijzel aan de raad voorstelt om bode P. Groen te honoreren voor zijn be- moei-ingen aan de afslagmarkt over 1897 en 1898. Er is in de gemeentekas f 10,77 aanwezig van entrees in de veilingabri en hij weet niet, hoe hij deze moet verant woorden en stelt voor hier Groen blij mee te maken, dit vanwege het werk wat hij de laatste jaren aan de veiling deed. Unaniem stemde de raad hiermee in. LANGS DE WEG. Na jarenlang wikken en wegen besloot de raad in 1871 om de Bovenweg te bestraten. Een jaar of zes later werd de Benedenweg verhard. Zodra de Bovenweg was verhard (en hier voor die tijd ontzettend veel geld aan ten koste was gelegd) was het de gemeenteraad helemaal een doorn in het oog dat sommi ge burgers zo raar met de wegen omsprongen. Reeds eerder, in 1845, toen alles nog zandweg was, liet het bestuur de volgende waarschuwing uitgaan: ""Burgemeester en assessoren van St. Pancrasin aanmer king nemende dat aan hen de zorg is opgedragen voor de publike wegen in de gemeente, teneinde denzelven bruik

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 67