-63- DE POSTERIJEN. Toen Groen bij de Commissaris werd voorgedragen als veldwachter, vroeg de Raad aan de burgemeester hem bij de Posterijen eveneens voor te dragen als opvolger van Jan Pluis, dan kon hij de voor posthuishouder staande beloning van f 25,ook nog opstrijken. De Post had evenwel andere plannen. De diensten in St.Pancras zouden worden uitgebreid: in plaats van een bestelhuis moest hier een 'hulppostkantoor' komen en de Inspecteur oordeelde dat een combinatie van beide func ties niet langer raadzaam was en vroeg daarom aan de burgemeester: "Wilt U een voordracht maken van personen die U geschikt acht voor de functie van hulppostkantoor houder Deze voordracht luidde: Nummer 1 JOANNES PLOEGER, 41 jaar oud, Ned.Herv.gehuwd en heeft 7 kinderen, is geboren en wonend te St.Pancras is lid van de gemeenteraad, is penningmeester van het polder district St.Pancras, waarvoor hij een jaarlijks sala ris van F 100,krijgt. Nummer 2 SINON LEK, 32 jaar, geboren te Bergen, Ned. Herv. gehuwd en heeft 2 kinderen, hij is kastelein te StPancras Beide personen wonen aan de postroute. Een maand nadat Pieter Groen zijn functie van veldwach ter aanvaardde, trad Joannes Ploeger in dienst van de Posterijen als postkantoorhouder te St.Pancras. ((Toen kreeg St.Pancras dus een eigen poststempel, vond er een postbestelling plaats en konden de Pancras sers aangetekende brieven versturen. Reeds in 1852 verschenen de eerste postzegels en kon ook een afzen-

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 65