-50- Ten tweeden moet den dienaar van politie steeds ten dienst zijn van het Gemeentebestuur en zaken het bestuur betreffende en zig altoos ordelijk en beleefd gedragen. Ten derden moet de dienaar van politie steeds zooveel in hem is zorgen voor de veiligheid van persoonen en goederen bij voorkoomende gelegenheid alle kwesterijen en oneenigheid uit den weg zien te ruimen door goede raad en vriendelijkheid, maar ook dan, wanneer dat alles niet mogt baten, zal hij den schuldige ter beschikking mogen en moeten stellen van het hoofd des bestuurs. Ten vierden zal de dienaar van politie alle bedelarij strengelijk moeten weren en daaromtrent de voorschrif ten moeten volgen door hoogerhand voorgeschreven. Ten vijfden alle verdachte persoonen, ongepattenteerde kooplieden enz., moeten door den dienaar van politie aangehouden moeten worden en dadelijk ter beschikking van het hoofd des bestuurs worden gesteld. Ten zesden is het de pligt van den dienaar der politie in deze gemeente om 3 maal elke week naar de stad te gaan om te zien of er ook papieren gekomen zijn, die op de administratie der gemeente betrekking hebben. Eindelijk zal de dienaar der politie zich niet uit de Gemeente mogen verwijderen en vooral niet des nachts, dan met voorkennis van den Burgemeester en bij absentie van denzelven van een der leden van het bestuur, en dan nooit meer dan op zijn hoogst voor 2 maal 24 uren Na het voorhouden hiervan heeft den nieuw benoemd dienaar van politie van deze Gemeente beloofd dit alles getrouw te zullen naleven, hetwelk dan ook de eenigste waarborg zal zijn om hem in zijn genoemde betrekking duurzaam te bevestigen.

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 52