-1- BIJ KLIN nummer 9. [jcuu**vCj I f Op het moment dat dit wordt geschreven (begin maart) is de copie voor de Klin zo goed als gereed. Toch zal het vermoedelijk begin juni zijn voordat deze Klin ver schijnt. Het drukken en binden en niet te vergeten de vakanties zijn oorzaken van de lange tussentijd. De vorige Klin bevatte enkele storende fouten. De foto van de Zeswielen, op de laatste pagina, was gespiegeld afgedrukt. Ook waren de bladzijden 41 en 42 verwisseld, hetgeen de duidelijkeid van het verhaal niet ten goede kwam. Onze excuses voor deze 'missers'. De genealogie van de familie Kloosterboer lokte veel lovende reacties uit. Algemeen werd het vele werk, dat de heer Arie Wester hieraan heeft gehad, bewonderd. Iemand merkte op dat over de gebroeders Jan en Cornelis Kloosterboer werd vermeld dat zij tuinbouwers waren. We vertelden hem dat de genealoog vaak het beroep op schrijft, dat wordt vermeld op iemands trouwakte en zij dus op het moment, dat ze trouwden, tuinbouwers waren. Dezelfde opmerker vertelde - en we ge,ren dit graag als aanvulling - dat hun vader 'rooie' Piet hen aanvankelijk meenam naar de akker. Maar dit hadden de beide mannen al gauw bekeken: Dat was niks voor hen. Vandaar dat Jan voorstelde: Kees, laten we in de handel gaan 11 Met een schuit vol aardappelen en groente trokken ze er op uit. Per handkar werden de waren in Haarlem uitge vent Dit was het begin van hetgeen zou uitgroeien tot de firma van de gebroeders Kloosterboer. In deze Klin -een verhaal over de eerste dorpsveldwachters van St. Pancrasdie eertijds tevens brievengaarders waren. Nu is er een postkantoor in de boekhandel van Middel burg. Vers in het geheugen ligt nog het postkantoor op de hoek Vijzellaan - Bovenweg, nog eerder was dit aan de overkant, in wat later de horlogewinkel van mevrouw Volkers zou zijn,

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 3