-31- No9 ZATERDAG. 21 Januari St. PANCRAS. 19. Op het zuideinde is men op het oogenblik bezig met het afgraven van een stuk grond, in den volksmond meer bekend onder den naam van "het oude kerkhof" omdat het in vroeger eeuwen daar een kerkhof moet zijn geweest. Het betreft een stuk grond, dat iets hooger is gelegen dan de omliggende landerijen er moeten hier in de dagen van Vrone - het dorp Vrone werd aan het eind der 13e eeuw verwoest - menschen zijn begraven. Uit opgra vingen is gebleken, dat de menschen aldaar staande zijn begraven, althans rechtop in den grond zijn gezet. Aan de overgebleven vormen is dat nog duidelijk te zien - er is voor zoover bekend aan deze ietwat lugubere vondst bitter weinig aandacht besteed. Het verhaal over het staande begraven horend, reageerden de R.O.B.-medewerkers met: "Ook hier al..." Bij veel andere opgravingen wordt hun hetzelfde ge vraagd Ze vertelden dat het publiek dit denkt, omdat tijdens het verteringsproces van een liggend begraven lichaam, door bepaalde werkingen de schedel vaak een wat verti- caler stand gaat innemen en het publiek, dit ziende, gaat uitroepen: "Hé, die persoon is staande begraven Licht is het dus beter om 'het staande begraven' maar naar het rijk van de fabeltjes te verwijzen. Voor leden zijn nog verkrijgbaar: KLIN no. 1, no. 2 en no. 3 af 2,50 KLIN no. 4, 5, 6, 7 en 8 a f 5, Gekleurde plaat St.Pancras ca. 1795 f 5, Reprtekening oude gemeentehuis 2,50 foto van Maarten Kalisbrug en boerderijen Butterhuizen f 2,50

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 33