-25- PAWCRASSER PARTISANEN. 't Is de zoveelste januari 1945, in de avond, na 'sper tijd, (de nachtelijke uren waarin je de straat niet meer op mocht Wim Rol, mijn vriend, en ik zijn op bezoek bij Ab Meier. Ab is de "chef" van de motorpatrouille en autokolonne, de wijdse naam voor de vier en een halve auto en 9 motorfietsen, die het rollend materieel vormen van de 6e Sectie Gewestelijke Stormtroepen Gewest 11. Het wachten is op enkele anderen van onze groep, o.m. op Klaas van Dijkhuizen en (Arie Verduin (van zijn voornaam ben ik niet zeker)welke laatste ons met een schuitje naar het molentje van Heinis zal brengen. Daar zullen we wapens ontvetten. De moffen zijn in die dagen nogal druk met razzia's - overdag en 's nachts - en patrouilles maken meestal 's avonds de wegen onveilig. We hebben 't zo over 't een en ander wat ons dagelijkse werk van die tijd betreft, zoals het repareren en revi seren van auto's en motorfietsen, die vrijwillig zijn afgestaan voor als de "ondergrondse" bovengronds in het strijdperk zal treden. "Eh, Ab, voor we verder gaan, heb je hier nog een goede schuilplaats vraag ik. "Ja", kan Ab nog net zeggen, "daar onder die bedstee, waarin mijn kinderen slapen". Want nauwelijks is hij uitgesproken of we horen buiten schreeuwen: "Halt, oder ich schiesz". We weten gelukkig kersvers waar de schuilplaats is, dus 'duiken Met vrij veel lawaai belanden we door het luik onder de bedstee. Daar zitten we dan. Door een hartvormig gaatje in het luik valt een streep licht naar binnen en door dat gaatje kunnen we een vrij groot deel van de kamer bekij ken, waar we een ogenblik geleden nog zo gezellig hebben gekletst "Offen machen "Schnell 11 Ja, alles moet altijd 'schnell'. Ab's vrouw, die nog in de keuken aan het werk was, doet open. "Wo ist der Mann "Wo ist er denn

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 27