-23- Aanvankelijk sputterde hij wat tegen met argumenten als: -Hoe moet ik dan mijn brood verdienen -Ik heb de moestuin naast mijn huis en nog een andere door mij gehuurde akkker bemest en ingezaaid en daar van wil ik graag de vruchten plukken. Na het advies van enkele familieleden te hebben ingewon nen, wendde hij zich vervolgens tot zijn neef Hendrik van Stralen, die toen secretaris was van de Heren Staten te Hoorn en vroeg deze hem te helpen bij het vinden van een andere predikantsplaats en of deze een middel wist om zijn traktement terug te kri jgen DsSchardam schreef hem o.m.: "Als de Heren Staten me toe willen zeggen dat ik mijn traktement behoud tot de dag dat ik elders als predikant wordt bevestigd, dan vraag ik St.Pancras meteen om mijn ontslag." Later schreef hij "zijn Wel Edele Gestrenge Heer en Neev"'Ik bid U WelEd.Gestr. om gemeld request door U WelEdGestrveel vermogende voorspraak te willen appuieren (=steunen), gij zult mij en eene 73 jaarige moeder weder daarmede allergevoeligst verpligten.' Op 6 juni 1793 besloten Hun Edele Grcot Mogende Heeren Staten van Holland en Westvriesland, -dat gezien Petrus Johannes Schardam de kerkeraad van St. Pancras had gevraagd hem eervol te ontslaan en de kerkeraad dit had gedaan, -de Heren Staten op Schardams verzoek de schorsing ophieven -hij weer ergens predikant mocht worden, maar niet op nieuw binnen de classis Alkmaar en helemaal niet meer in St. Pancras, -dat hij, zolang de kerk van St.Pancras nog geen opvol ger voor hem had mocht blijven wonen in de pastorie van St.Pancras, op uitdrukkelijke voorwaarde dat hij aan huis noch tuin schade mocht toebrengen, -de Staten zijn traktement aan de classis hadden uitbe taald gedurende de schorsing en dit zouden blijven doen tot in de vacature te St.Pancras was voorzien omdat de classispredikanten zolang het werk in St.Pan cras zouden moeten verrichten,

De Klin - Sint Pancras | 1994 | | pagina 25