-89- In Sint-Pancras was 49% van de grondeigenaren boer of landbouwer. Deze groep bezat 46% van het areaal. De gemiddelde omvang van het bezit der boeren lag met 3,3 ha. nog iets onder de gemiddelde 3,5 ha per eigenaar. In de alfabetische lijst van grondeigenaren treft men zowel namen aan van families, die nu nog in deze drie gemeenten wonen als van families, die zijn uitgestorven of vertrokken naar elders. Zo geeft dit deel van de atlas een gedetailleerde moment opname van de situatie in de drie dorpen rond 1830. Het is daardoor een bron voor de geschiedenis van de drie dorpen in de eerste helft van de vorige eeuw, die van unieke waarde geacht mag worden. De uitgave van dit atlasdeel is mogelijk dank zij de steun van het Dr.J.E. Baron de Vos van Steenwi jkfonds beheerd door de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en van het Gemeentebestuur van Alkmaar. De prijs van de Kadastrale Atlas Koedijk, Oudorp en Sint- Pancras, die in een beperkte oplage is verschenen, be draagt f 39,50. Het boek is verkrijgbaar bij: Boekhandel Kuhne, Laat 90, Alkmaar. Van der Meulen Boekhandel, Langestraat 87, Alkmaar. Regionaal Archief Alkmaar, Hertog Aelbrechtweg 5, Alkmaar (tel. 072-662626). Rijksarchief, Kleine Houtweg 18, Haarlem (tel.023-319525) Tenslotte kan het boek ook per post worden besteld. U moet dan f 46,(incl. porto en administratiekosten) overmaken op giro 4 3 82 415 ten name van de Penningmees ter van de Kadastrale Atlas, Oudheusdenstraat 10 te Badhoevedorp, onder vermelding van "atlasdeel Koedijk eo Voor nadere informatie kan men schriftelijk contact opnemen met de secretaris van de Stichting drsH. Spijkerman, p/a Stichting Kadastrale Atlas Noord- Holland 1832, Kleine Houtweg 18, 2012 CH Haarlem. (Ingezonden door de Stichting Regionale Geschiedbeoefening in N.Holland.)

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 91