-87- onderzoek naar eigendomsverhoudingen, gebruik en waarde van de grond, rechten op gronden en wateren; onderzoek naar de ontwikkeling van de landbouw en de industrie; onderzoek naar de geschiedenis van woonhuizen, monumen ten, molens en andere gebouwen; identificatie van situaties op oude topografische pren ten en.foto's --genealogisch onderzoek. De opzet van dit vierde deel in de serie is gelijk aan die van eerdere delen. Dit houdt onder meer in dat de drie kadastrale gemeenten van deze atlas ook afzonderlijk zijn behandeld. Een aantal staten en tabellen geeft een goed overzicht van de verdeling aan onroerend goed. Dan volgt de volledige lijst van alle kadastrale percelen (Koedijk: 1016; Oudorp: 654; Sint-Pancras953), die de drie gemeenten in 183 2 telden, met vermelding van de eer der genoemde gegevens van elk perceel De namen van alle eigenaren zijn bovendien opgenomen in een aparte alfabetische lijst, zodat men in een oogopslag kan zien welke percelen een bepaald persoon bezat. De kadastrale opmeting van Koedijk, Oudorp en Sint-Pan cras is in 1821 verricht door de landmeter S.P. van Dig gelen, die ook de stad Alkmaar(deel 2) en Bergen(deel 3) in kaart heeft gebracht. De minuutplans van de drie gemeenten zijn getekend op een schaal van 1:2500. Nooit eerder zijn deze gebieden zo ge detailleerd in kaart gebracht. Inzake het gebruik van de ruimte in Noordhollandse plat telandsgemeenten laat de atlas zien dat circa driekwart van de gemeente Koedijk rond 1828 uit wei- en hooilanden bestond (ruim 744 ha.). Ook Sint-Pancras kwam met 3 00 ha bijna op dit percentage uit (70 Oudorp bestond zelfs voor ruim 83 uit wei-en hooilanden met samen 69 3 ha. De bouwlanden namen een aanzienljk minder percentage in. Alleen in Sint-Pancras liep dit nog tot 17 op. Voorts trof men rietlanden en woest land aan. Boomgaarden bossen en dijken, polderwateren (met uitzondering van

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 89