-82- Te Koedijk overleed op 16 november Jacob de Waal, 85 jaar en 9 maanden oud. Hij was in zijn leven oud-strij der der citadel te Antwerpen en droeg daarvoor het metalen kruis en de citadel-medalje(hetgeen herinne ringen oproept aan de Belgische opstand in 1830). In 1893 benoemde de Koedijker Raad als gemeente-genees heer de heer Melchior arts te Lopik. In juni kwamen te St.Pancras de mazelen opzetten. De schoolbevolking verminderde tot een derde deel Zaterdag den 1 juli werd de gemeente Sint-Pancras be zocht door den Commissaris der Koningin in deze provin cie. In den namiddag van dien dag werden ook de 4 ge meenten aan den Langendijk door hem bezocht. De openbare school dezer gemeente moest gesloten worden tengevolge van het heerschen der mazelen in het gezin van het hoofd der school. Op 14 juli ging ook de Koedijker school dicht vanwege de mazelen. In augustus waren de mazelen grotendeels uitgewoed en konden de scholen weer beginnen. In de herfst hervatte de school van St.Pancras het herhalingsonderwijs. Omdat de meeste kinderen niet meer dan lager onderwijs genoten, achtte men het goed dat kinderen, ouder dan 12 jaar, gedurende de wintermaanden gelegenheid kregen een soort avondschool te bezoeken, waar ze hun schoolse ken nis weer wat op konden halen. Tussen 1878 en 1893 namen gemiddeld 20 leerlingen deel aan dit het herhalingsonderwijs HET OUDE KERKHOF. In het Regionaal-historisch tijdschrift 'Holland' van december 1992 werd in de rubriek 'Archeologische kro niek van Holland over 1991' een artikeltje gepubliceerd over de opgravingen. We vroegen toestemming dit te mogen overnemen en zijn redactie en auteurs bijzonder erkentelijk dat ze hierin ogenblikkelijk toestemden. "Tijdens de herinrichting van de voortuin bij een woon huis aan de Bovenweg te Sint-Pancras werden resten van menselijke skeletten gevonden. Dank zij een tijdige

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 84