-5- Tijdens de opening werd door ons gezegd dat we bijzon der blij waren met die gebeurtenis. Want toen enkele jaren geleden duidelijk werd dat de gemeente St.Pancras zijn zelfstandigheid zou verliezen ging 'Oud Sint-Pan- cras' ging streven naar 1. Het oude gemeentehuis moet als onderdeel van het Kerkplein in stand blijven 2. Het zou mooi zijn als 'Oud Sint-Pancrasdit gebouw als onderkomen zou kunnen houden. Duidelijk was dat onze vereniging dit gebouw niet al leen kon vullen. Natuurmuseum 'Westflinge' wilde graag medegebruiker worden. Uiteindelijk kwamen we tot de volgende verdeling: De gemeente gaat het gebouw gebruiken als trouwzaal, Westflinge als museum. Oud Sint-Pancras kan beschikken over de archiefruimte met bijbehorende trapkast, heeft keukenfaciliteiten, een deel van de berging en mag de trouwzaal als verga derruimte gebruiken. Westflinge gebruikt alle ruimtes, behalve archiefruimte en trouwzaal. Verheugd konden we zeggen dat we op onze wenken waren bediend en beter af waren als Pieter Groen, die hier in 1871 werd benoemd als veldwachter en bode en voor wie de raad toen, op voorstel van de burgemeester, het privaat bij het raadhuis inrichtte als bodekamer... FINANCIENHoewel onze vereniging financieel gezond is deelde de penningmeester eind 1992 mee dat hij over het jaar 1992 een tekort verwachtte van f 1.700,--. Dit werd vooral veroorzaakt doordat er voor 2 jaar Klinom- slagen waren ingekocht en door de aanschaf van meubi lair (kasten) in het verbouwde gemeentehuis. ber- archief I j ging ruimte keuken tr.kast westflings trap trouwzaal J hal toiletten garderobe plattegrond benedenverdieping

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 7