-51- KLOOSTERBOER In het Oud Rechterlijk archief van Koedijk wordt ver meld onder inventarisnr6246 folio 113 V dd.12-8-1776 Betreft: Cornelis 18 jaar, Aafje 16 jaar, Pieter 12 jr en Jan Dirksz. Cloosterboer 9 jaar, kinderen van DIRK CLOOSTERBOER en zaliger NEELTJE PIETERS BERGEN. Voogden: Germond Pieterszen Pieter Burger. (als toelichting kan worden vermeld dat uit het boven staande blijkt dat de moeder van de vier kinderen was overleden. Het was gewoonte om dan de eigendommen van op schrift te stellen. Deze waren immers voor de helft van de halve wezen en mocht de vader hertrouwen dan moesten voogden er op toezien dat het bezit van de kinderen niet werd aangetast. Van dergelijke acten wordt bij het opstellen van een stamboom dankbaar gebruik gemaakt) Meestal werden familieleden als voogden benoemd. Hier van vaders kant Garmond Pietersz en van moeders kant Pieter Burger, die ook wel Bergen werd genoemd. De familie had ook land, o.a. 2 1/2 morgen in Bergen genaamd 'de Vogelesang. De ligging werd als volgt aan gegeven: belend de weduwe van Pieter Hart ten oosten, de weg ten westen en noorden en verder bezat men nog 3 morgen land in Bergen genaamd Dirk Klein, belend de tochtsloot ten noorden. Enkele gebruikte afkortingen: get.= getuige, bij geboorte, doop, huwelijk of overlij den betekent geboren z.v./d.v. zoon/dochter van x gehuwd St.P.= St.Pancras o overleden N noord ged.= gedoopt Z zuid begr.=begraven J.M.=jonge man, niet crem.=crematie eerder gehuwd B.o.L.— Broek op Langedijk J.D.=jonge dochter

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 53