-49- Piet wist ook het volgende: Op de hoek van de Achterweg en de Heerenweg stond vroe ger een oud, houten huisje. (In klin nr. 2 is een foto van dit huis opgenomen) Daarin woonde Jan Dekker. Een man alleen. Niet zo jong meer. Ook hij had het vreselijk arm. En zijn vingers stonden krom van de rheumatiek. Wekelijks kreeg hij van de gemeente f 8,ondersteu ning en de kerk voegde daaraan nog f 1,toe. Zelf probeerde hij met zijn stijve vingers wat bij te verdienen met het inpakken van vanillesuiker. Voor 1 dubbeltje moest hij heel wat van die kleine zakjes vul len Opgeschoten jongens uit de buurt vroegen hem een enkele maal: "Jan, ga je mee biljarten of "Ga je mee een pilsje drinken, Jan Zijn antwoord was"Jongensdat kan ik me niet veroorloven"Waarop de knapen reageer den: "Dat geeft niet Jan, wij houden je wel vrij". Of de jongens in hun ijver de oude baas een pleziertje te doen wat al te royaal waren of dat ze Jan er voor over hadden, vermeldt de geschiedenis niet. Wel dat Jan, niet gewend aan alcohol, bij het naar huis gaan niet al te vast meer ter been was. Enkele buren zagen dit en zorgden dat Jan veilig in zijn woninkje kwam Enige tijd later kwam een kerkvoogd bij hem: "Ik heb een slechte boodschap voor je. We hebben gemerkt dat jij het cafe bezoekt. Daarvoor steunt de kerk je niet en we besloten om je ondersteuning in te trekken" In een Alkmaarsche Courant uit 1936 stond de volgende kruideniers advertentie MET TIEN CENT DOET U WONDEREN: 2J pond keukenzout of 2 rol beschuit of 5 heerlijke cakes 1 strooier tafelzout of 6 pond soda of 2 ons gekuide speculaas 3 stukken huish.zeep of 1„ "2 pond taai of 1 ons lange vingers 5 stuks toiletzeep of 5 kwatta-repen of 3 pakjes pudding 1 pond Java-rijst of 6 pk vanille s. of 2 ons chocol.korrels 1 pond havermout of 1 pnd.griesmeel of 2 ons prima cacao 1 ontbijtkoek of 1 pnd.capucijners of 1% ons abrikozen.

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 51