Oom deed ze zoo dikwijls gooien tot ze elk een koek onder de arm droegen. Het was gelukkig niet duur. Twee cent de keer. Hein moest vijfmaal werpen, Tom tweemaal en oom zelf eens. "Ja jongens", zei deze,"ik ben altijd gelukkig". Het boek "TIMPEN, HINKELEN EN PIEREBOLLEN" met de ondertitel 'Spelen in de Lage Landen' geeft naast een beschrijving van het spel nog het vol gende rijmpje: Bakker Jan Is van plan Om de dobbelsteene te laate role Voor taai taai en krentebole Om de dobbelsteene te laate raase Voor taai taai en spikelaaze Al wie dut leest En wie dut hoort Skenkt me de gunst En zegt het voort. Oud gemeente-werkman Teun Ruys, die via zijn vrouw Trien deel uitmaakt van de 'Kloosterboer-genealogie' vertelde dat ter gelegenheid van zijn geboorte het gedicht "Eene bijzonderheid" (blz.89) was gemaakt. Mevrouw Meurs uit Utrecht vroeg voor haar stamboomon derzoek gegevens over de Pancrasser familie Ruys. "Onze vierde Teun", Klaas- en Fietje Bakker wisten het een en ander, wat we haar doorsluisden met het betref fende gedicht. Haar verraste reactie was: Zoals ze in dat gedicht worden getekend, ken ik de Ruyzen uit mijn omgeving ook: "Ze houden van het leven en gaan zonder veel druk- temakerij hun gang".Dus zoals in het gedicht staat: 'We namen steeds zonder gedruisch het leven zoo als het was' Tevens vertelde ze dat de overleden t.v.-presentator Willem Ruis ook deel uitmaakte van de uit de Zijpe stammende familie Ruys. De (over?-over-grootvader van Teun Ruys was daar vroeger walvisvaarder. We vertelden haar dat 'Oud Sint-Pancrasverlangend uit ziet naar de vruchten van haar onderzoek. -2-

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 4