-47- ENKELE HERINNERINGEN van een OUDE PANCRASSER. Ruim 40 jaar geleden bezorgde ik bij een aantal adres sen "over het spoor" wekelijks een blad "De Elizabeth- bode genaamd. Een van mijn klanten was de familie Piet en Trien Kei zer. Ze woonden aan de Heerenweg, zij het iets achter af In die tijd was Piet werkzaam bij de 'Victrix' en dat rook je zodra bij hen de deur openging: Victrix gaf huiswerk mee, het inpakken van vanillesuiker. Eerder, in de dertiger jaren, was Piet kruidenier. Hieraan bewaart Oud Sint-Pancras nog een min of meer tastbare herinnering, namelijk een video)-film. Collega Admiraal en Piet hadden een bonnensysteem opge zet. Bij hun aankopen hadden de klanten recht op bon nen. Wie genoeg bonnen spaarde mocht mee een dagje uit naar Amsterdam, het Gooi of iets dergelijks. Voor de klanten een aardig verzetje in die slechte crisisjaren. Voor ons leuk dat beelden hiervan op film bleven be waard. Uit die tijd weet Keizer nog het volgende voorval te vertellen: Aan de Achterweg, ongeveer op de plaats waar nu het nieuwe huis van Joop Kloosterboer staat, woonde toen de weduwe Hoogeboom. Ze had nog een zoon en een dochter in huis Veel mensen hier leden toen armoede, maar dit gezin had het bijzonder arm. Rondgekomen moest worden van een ka rige ondersteuning. Dit noodzaakte weduwe Hoogeboom haar uitgaven reeds weken van tevoren te plannen. Voor elke week maakte ze enkele briefjes. Op het eerste briefje kwam te staan hoeveel geld ze in die bewuste week bij de bakker dacht te besteden en wat ze ervoor dacht te kopen, op het tweede de uitgaven die ze dan bij de kruidenier dacht te doen, enz. enz. Bij mij kocht ze iedere week voor ongeveer f 1,20.

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 49