-1- BIJ KLIN nummer 8 Allereerst enkele reacties op KLIN nummer 7. We waren nog niet klaar met de bezorging of er waren reeds reacties op de vraag:"Wie weet iets van 'tiend- boomt jes' af Naar aanleiding van een opmerking van de heer Geus onderaan blz. 1.) Verteld werd dat tiendboompjes jonge (wilgen)takken zijn, die men zo in de grond stak. Vaak groeiden ze boven op een klin. Deze wilgetenen waren bestemd voor huishoudelijk gebruik. Men maakte er manden en korven van. Mijn opa zei wel eens:"Geef me die tiendemand eens aan Tevens werd opgemerkt dat de kapper van het Kerkplein (groentewinkel Bus) Piet Majoor werd genoemd en hij knipte voor maar een dubbeltje. (Uit mijn jeugd herin ner ik me ook zo'n kapper, die had ook maar een model, een kaal koppie met ponnie) Over het koeksmakkenwordt verteld in een Kluitman- boek, getiteld 'In de vacantie': Oom bracht de jongens bij een koekkraam en komman deerde: Je moet ieder een koek winnen - ik zal beta len - vooruit dus Ze stonden bij een soort van houten bak, die rondom door lekkere koeken omringd was. Witte letters van suiker stonden er op: groene blaadjes en gekleurde bloempjes sierden de koeken, zo groot als roggebrood jes "Onder de zeven of boven de twaalf!" riep de koopman en rammelde met drie groote dobbelsteenen in de bak. -"Hier!" zei oom en stopte Hein de steenen in de hand Zonder iets te zeggen wierp Hein ze neer, onder groot gelach der omstanders, want hoe kon nu iemand winnen als hij niets zei. "Je moet raden," zei oom. Nauwelijks had hij dit gezegd of Hein wierp opnieuw, terwijl hij mompelde: -"Tien."- Weer begonnen allen te proesten. "U moet raden onder de zeven of boven de twaalf," zoo hielp de koopman hem. Nu raadde Hein 'onder' maar wierp 13 oogen, hij verloor dus. Tom was even ongelukkig; die zei -boven- en gooide tien

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 3