-37- Eens heeft een meisje me uitgescholden voor "eendenpul" Dat vond ik zo geestig bedacht, dat ik er niet kwaad om werd. Het is nu bijna zestig jaar geleden en ik kan er nog om lachen. Ja, dat vele water en die onafzienbare koolvelden waren een boeiend stuk leven. Ik herinner me dat als we achter het huis stonden bij het water en er kwam een regen- of hagelbui uit het westen opzetten, dat je dan door die regen of hagel op de koolvelden een enorm geruis hoorde. Als de bui dich terbij kwam was het of er een trein met donderend ge raas op je afkwam. Het was interessant om te proberen vast te stellen wanneer je moest maken dat je wegkwam om niet doornat te worden. Het is een keer voorgekomen dat meester De Ruiter van de lagere school tijdens een aardrijkskundeles aan mij vroeg:"Jan, noem eens een paar belangrijke rivieren uit Nederland". Mijn antwoord was in onvervalst Westfries: "Noa meister, de waaie veert en de wik van Kroanen- burg" De hilariteit van de klas was enorm. Wie durfde nou zo'n antwoord te geven. Natuurlijk wist meester en iedereen dat het een grap was en dan mocht dat. Bij mij thuis werd nooit Westfries gesproken, daar mijn vader uit de Schermer kwam en mijn moeder uit Bergen. Maar we vonden het Westfries prachtige karakteristieke beeldende taal. Ik weet nog zoveel van vroeger over prachtige dorpsfi guren, dat mij gevraagd is om het op te gaan schrijven en in boekvorm uit te geven. Daar ben ik inmiddels aan begonnen Piet Modder uit de smederij van vroeger heeft ook zo'n leuk boekje geschreven. Het heet "Dorpspraat"Geestige karakteristieke verhaaltjes staan er in. Maar eerst komt er in april a.s. een door mij geschre ven boek in druk over heel andere belangrijke gebeurte nissen uit m'n veelbewogen leven. Uigeverij Strengholt uit Naarden vindt dat ik een belangrijk boek heb ge schreven. Ze zijn al begonnen het te drukken. De titel luidt: "Het spookt in de Nollen". Voor wie het niet weet, de Nollen is het duingebied in Egmond waar ik al ruim veertig jaar woon. Daar het boek gedeeltelijk autobiografisch is, worden er verscheidene dorpsfiguren

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 39