-35- Vroeger waren St.Pancras en Koedijk samen. Die combinatie werd in 1660 verbroken, omdat er wel een pad is tussen beide plaatsen "drie quartier gaans van malkanderen" maar dit is "bij winter onbruykbaar door de laage landen die moeten passeeren" Ze besloten: "Bij provisie te seggen het in deliberatie te zullen neemen Carpentier vragen attent te zijn en kennis te geven wanneer werd verkogt en alsdan iemand onder de hand qualificeeren te kopen tot een redelijke prijs." (Hetgeen betekende: We zeggen dat we er over zullen denken, want we willen geen slapende honden wakker maken. Ondertussen houden we de zaak goed in de gaten en gaan we eens proberen of iemand het onderhands voor ons kan kopen) Het huis werd gekocht voor f 800, Hierbij kwam nog een bedrag van ruim f 40 voor aankoop kosten En daarvoor was men eigenaar van "Een huys en erve sijnde de pastorie tot St. Pancras, belent Willem Yskes ten noorden en ten westen en de weg ten zuyden" In datzelfde jaar 1777, nadat eerst een half jaar voor de weduwe Van Rije was gepreekt, kreeg de kerk van St.Pancras weer een predikant in de persoon van PJSchardam (In de Beknopte kroniek van Sint-Pancrassamengesteld door A. Mekken wordt op blz. 41 - 44 enige briefwisseling vermeld uit 1757 HERINNERINGEN VAN EEN GEBOREN SUNTE RIJPER Er is heel wat veranderd in mijn geboortedorp Sint- Pancras sinds m'n kinderjaren. Voor de verkaveling was het iedere dag druk verkeer op de vele sloten en vaarten. Zelf hadden wij daar ook

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 37