-31- En in de marge stond hun beslissing genoteerd: Spreken met dsVan der Plas over de bedieninge van Oterleek Het lijkt of Van Rije daar toen heeft gezegd: Over een combinatie met Oudorp valt wellicht te spreken, maar ook met met Oterleek is te veel. Oudorp en Oterleek drongen ook niet langer aan op com binatie met St.Pancras. Zodra zij geen predikant meer bezaten vroegen ze de classis niet om verenigd te worden met St.Pancras, maar verzochten ze wel of de predikanten uit de classis voortaan om de beurt een zondag bij hen wilden komen preken Later klaagden ze wel dat ze zolang van een eigen pre dikant verstoken waren geweest maar staken ze geen beschuldigende vinger in de richting van St.Pancras uit. TIEN JAAR LATER. Begin 1767 meldden Oudorp en Oterleek aan de Heeren Staten dat door redres van verscheiden saaken en verbeteringe van tijt soo door het cesseeren (ophouden) van de rundersterf te als van goede geldinge van de Producten de saaken van hun Kercken merckelijk zijn vooruitge gaan en sij door Gods zeegen in soo verre geavan- ceert dat sij tesaamen 's jaarlijks tot Traktement van een Predikant kunnen betaalen f 525, Op 6 augustus 1767 overwogen de Heeren Staten: Op verzoek van Oudorp en Oterleek besloten we in 1757 om hun kerken te combineren met de kerk van St.Pancras. Aanvankelijk wilde de predikant van St.Pancras wel meewerken aan deze combinatie. Dit bleek o.m. uit het feit dat hij de overtollig geworden pastorie van St.Pan cras aankocht. Maar zodra de kerken van Oudorp en Oterleek vacant waren geworden, probeerde hij alles wat hij maar kon bedenken om aan deze combinatie te ontkomen.

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 33