-28- Maar. Door de rundersterf te zijn onze landhuurders niet in staat de door hen verschuldigde pacht aan de kerk te betalen. Hierdoor zit de kerk financieel aan de grond. En al schrapen we al onze andere inkomsten bijelkaar zoals: de zondagse collecten, het stoelengeld, de op brengsten van doodskleed en beluiden, dit alleen is bij lange na niet genoeg om de uitgaven te kunnen bekosti- gen Integendeel, onze schuld wordt steeds groter.... We zouden U om meer subsidie kunnen vragen. We weten het antwoord al: Iedereen vraagt de Staten om subsidie en ook zij zijn krap bij kas. Daarom hadden we het volgende gedacht: SINT-PANCRAS KAN UITKOMST BRENGEN Nu wij de lasten niet meer op kunnen brengen zou het goed zijn dat onze combinatie zou worden uitgebreid met St.Pancras Een combinatie van St.Pancras, Oudorp en Oterleek heeft de volgende voordelen: -De regering betaalt het grootste deel van het predi kantstraktement van St.Pancras, nlF 550,en onder houdt tevens de pastorie van St.Pancras. Wanneer de Overheid deze f 550,blijft geven voor de nieuwe combinatie en tevens de f 50.- die nu aan Ou dorp wordt gegeven voor zijn predikant, dan is de betaling van het traktement zo goed als rond. Als de gezamenlijke predikant dan in het midden van de combinatie gaat wonen, dus in Oudorp, is de pastorie van Sint-Pancras overcompleet en behoeft U die niet langer voor Uw rekening te nemen. Dit is voordeel no. 1. -Deze gezamenlijke predikant krijgt meer werk en het is niet meer dan billijk dat hier enige vergoeding tegen over staat. Wij denken dat f 100,een goede douceur is Nu betaalt Oudorp f 300,voor zijn predikant. Als Oudorp deze vergoeding voortaan voor zijn rekening neemt, levert dat hen een besparing op van f 200, Dat is voordeel no. 2. -Momenteel vult St.Pancras het traktement van zijn predikant aan met f 50,Dat behoeft dan niet meer te gebeuren. Dat is voordeel no. 3.

De Klin - Sint Pancras | 1993 | | pagina 30