Tenslotte moet worden opgeraerkt dat onze vereniging voor dit soort lezingen steeds gebruik mag maken van de R.K.kerk 'De Ark' en we hiervoor graag dankzeggen aan het R.K. Kerkbestuur en aan de heer Nico Verduin, die in deze op voortreffelijke manier de belangen van Oud Sint- Pancras behartigt. TENTOONSTELLING en KLIN. We concentreerden enkele werkzaamheden rond het onderwerp de Tuinbouw van Sint-Pancras Tijdens de nazomer-feesten werd onder leiding van H.Duif in het oude gemeentehuis een tentoonstelling gehouden van gereedschappen, die vroeger door de tuinders werden gebruikt. Henk Beens en Dirk Duif completeerden de tentoonstelling met resp. een aantal oude foto's en een stel kleuren dia's over de tuinder en zijn werk. Ook in de KLIN werd aandacht besteed aan de tuinbouw, o.a. door het publiceren van een door de werkgroep uitgezochte genealogie van de Pancrasser tuindersfamilie Duif Hierop kwamen een aantal zeer positieve reacties, waarvan hier een tweetal: De familie K.Ploeger uit Oudenbosch zond ons een afschrift van een koopakte uit 1818, waarbij een Klaas Duif (ik vermoed Klaas Sijmens, die overleed in 1821 en o.m. woonde in huis nr. 6 - KLIN nr. 6 blz., 14), het huis nr. 6 (wat hij voor vele jaren van zijn vader erfde) en 24 snezen land verkoopt aan Klaas Jansz. Ploeger voor "eene Somma van Een Duizend twee Honderd Guldens" En als tweede een reactie van de heer Geus uit Capelle aan de IJssel, die ons een nieuw lid bezorgde in de heer J.Bus, een aanvulling gaf op de genealogie Duif en nog enkele bijzonderheden gaf, die we in de komende KLIN hopen te vermelden. OUDE GEMEENTEHUIS. Na de tuinbouwtentoonstelling in het oude gemeentehuis, begon de gemeente met de verbouwing van dit gebouw. Inmiddels heeft de timmerman het verlaten en is de schilder met zijn werkzaamheden begonnen. - 5 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 7