Bij de jaarvergadering van 1992 namen we afscheid van onze eerdere voorzitter J.H.Wokke. Joop Vermeer, die reeds een aantal deel uitmaakt van het bestuur, heeft de voorzittershamer overgenomen. Secretaris J.Meyles nam reeds eerder afscheid. Peter Bak, een kleinzoon van Cor Madderom, werd ons nieuwe bestuurslid en secretaris. Andere nieuwe bestuursleden zijn Klaas den Hartigh en Nelly Schoenmaker-Kout. Over de inhoud van de KLIN 7 het volgende: De heer Zeiler, vroeger woonde hij in Bergen, hield in het afgelopen seizoen voor onze vereniging een lezing en gaf hiervan een verkorte versie voor de KLIN. De heer Geus gaf een aanvulling op de genealogie Duif. Hij was zo verrukt over de 'nieuwjaarsplaat' van De Butterhuizen, dat hij terstond de pen greep en voor ons een doorwrocht artikel over de Butterhuizen schreef. Zelf had ik nog enkele aantekeningen over de tuinbouw liggen Verder las ik in een courant dat 1492 een jaartal was, waarin de wereld veranderde. Misschien weet u het ook nog: 1492 Columbus ontdekt Amerika. Maarvoegde men er aan toe: 'In 1492 was het meest gerucht makende voorval in de Nederlanden de opstand van het Kaas-en- Brood-volk Ik wist dat deze opstandelingen indertijd onze achterdeur passeerden: ze kwamen uit Hoorn via de Huigendijk naar Alkmaar. Me hierin wat verder verdiepend werd me duidelijk, dat deze opstand de Pancrassers beslist niet onberoerd heeft gelaten. Vandaar dat deze KLIN niet alleen een verhaal over wat de mensen hier 100 jaar geleden, maar ook eentje over wat hen 500 jaar geleden bezig hield, bevat. En verderoch, leest u maar. Als u weet wat tiendboomtjesof iets dergelijks zijn, horen we dit graag van u. - 3 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 5