vervolgens de schoenenzaak van Piet Vroegop, daarna weer groentewinkel van Dik Volger en nu woonhuis van resp. Peereboom en Bos. Gedurende zijn lagere schooltijd had hij in P.de Ruiter zowel een overbuurman als onderwijzer. De heer D.GROEN uit Alkmaar schreef o.a. dat de op pag. 18 genoemde S.M. Duif en Gijsje Groen (vanwege het feit dat Gijsje Groen een zuster was van zijn vader) zijn oom en tante waren. Dit was één van een aantal soortgelijke reacties, die wij kregen op de genealogie Duif. Verder zag de heer Groen graag dat citaten in de oor spronkelijke spelling zouden worden opgenomen. Inderdaad sprong ik daarmee wel eens iets onzorgvuldig om: 'Ik las ergens wat, schreef het in een soort telegramstijl op enz Getracht is om hierin verbetering te brengen. Zijn waardering voor de KLIN wilde de heer Groen tot uiting brengen door op eigen initiatief zijn contributie te verhogen. Iets wat onze penningmeester natuurlijk als muziek in de oren klinkt, vooral als deze muziek ook nog eens meerstemmig mocht worden Dit brengt me op iets anders: Jammer genoeg komt het nogal eens voor dat iemand jarenlang bezig is met het aanleggen van een verzameling, bijvoorbeeld van kranteknipselsfotos boekwerkenaantekeningen maakt van het weer van alle dag, de werkzaamheden, de voornaamste dorps gebeurtenissen of andere dingen verzamelt. Na het over lijden van de verzamelaar weet de familie niet goed weg met de verzameling en wordt deze na verloop van een aantal jaren weggegooid. Dit kunt u voorkomen door een handgeschreven en getekend CODOCIL te maken, waarvan de tekst kan luiden: Ik, ondergetekende(naam en voorna(a)m(en)legateer hierbij aan de Vereniging Oud-Sint-Pancras het hieronder genoemde materiaal:(zo nauwkeurig mogelijk om schrijven waaruit dit bestaat) vrij van successie-en/of andere rechten. Handtekening en datum. Mocht iemand onze vereniging geld willen nalaten, dit kan alleen per testament worden geregeld. - 2 -

De Klin - Sint Pancras | 1992 | | pagina 4