-83- december Het gaat met de bouwers beter als de laatste 3 jaren. Zowel rode- als witte- en gele kool doen een goede prijs. Ook uien worden goed betaald. Nu, een goed jaar is voor de bouwers wel eens gewenst. Koedijk in vroeger dagen. GOUDEN ENGEL. Iedere plaats heeft hare eigenaardigheden en zoo heeft KOEDIJK de hare Wordt overal het Sinterklaasfeest op 6 december gevierd en eerst se dert de laatste jaren dit feest door het streven van het 'christelijk bewustzijn' concurrentie aangedaan door het planten van kerstbomen anders is dit hier waar de 6e december voorbijgaat als een gewone dag. De ouders bewaren de geschenken voor hun kroost tot den Nieuwjaarsdag en dit spreekt van een"gouden engel',' die deze gaven uitreikt. Is op het platteland van Noord-Holland de kermis eene gebeurtenis van be lang, niet minder zijn het hier de laatste dagen van het jaar:"koek- vrouwen" venten haar waar langs de huizen; al wie nering doet, houdt bijna "eene verloting" en de bakkers hebben te zorgen voor een baksel "krentenbrooden" Hoe het feest van den "gouden engel" hier is ontstaaii een beslist antwoord schijnt niet te krijgen. Sommigen meenen dat de oorspronkelijke bewoners zeelieden waren, die slechts den tijd van Kerst mis tot vrouwendag aan den wal doorbrachten en dan getuigen wilden zijn van de blijde gezichten hunner kinderen. Daar hier overigens niet; aan zeevaart herinnert, moet er een goed geloof bij om het aangevoerde geloofwaardig te vinden.

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 85