-79- ONDERWIJS Naast het hoofd waren op de Openbare School van St.Pancras nog een onderwijzer en een onderwijzeres werkzaam. Het aantal leerlingen was gedurende de laatste jaren teruggelopen. Er kon bezuinigd worden: 11 februari De raad van de gemeente St.Pancras heeft besloten om de heer L.W.G. Roeterink eervol te ontslaan als onderwijzer op de Openbare school, omdat het aantal vereiste onderwijzers op grond van het aan tal leerlingen is overschreden. In het vorig jaar werd eenzelfde besluit door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd. Op eigen initiatief had ook de "juf" besloten om te vertrekken, getuige de tekst van een advertentie in de krant van 15 maart: GEVRAAGD te Sint-Pancras een ONDERWIJZERES. De jaarwedde bedraagt f 500, Sollicitaties worden tot 28 maart ingewacht bij de burgemeester P.Nobel Op 19 april werd benoemd mejE. de Vries uit Loosdrecht. Door de benoeming van meester Van der Vijzel tot burgemeester, moest ook worden omgezien naar een ander schoolhoofd. Op 6 juli stond er in de krant een bericht, meldend dat er zich hier 23 sollicitanten hadden gemeld, waarvan er 6 reeds hoofd van een school waren. In dezelfde krant kon men lezen dat in Limmen ook een vacature voor hoofd der school was en er 9 personen op de voordracht stonden. De krant vermeldde de namen van deze negen personen. Ik volsta met de vermelding van twee kandidaten, die daar niet werden benoemd, ni C.J.KIEVIT, hoofd te Oosthuizen (was dat niet de auteur van Dik Trom? en G.KEMPERS, hoofd te Waal op Texel. Hij werd hier benoemd op 1 september. CULTUUR. 11 maart. Uit Koedijk schrijft men ons: Den achtsten gaf de mannenzangvereniging haar tweede uitvoering in deze winter. Het niet zeer talrijke publiek, bestaande uit de gewone bezoekers gaf bij voortduring zijn tevredenheid te kennen. Al lokte geen bal tot blijven, toch bleven velen nog een "uurtje" bijeen. Op diezeifde avond tegen middernacht drukten enige jongelieden, gelijk een bruidegom een bruid, een blaasinstrument in de armen om na een bewonderend aanstaren een eerste kus op de mond - ik bedoel op het mondstuk- te drukken en het eerste liefelijke

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 81