-76- blijkt wel uit het feit dat bij een Langedijker bouwer van de 12.000 geteelde kolen slechts een honderd-tal goedgebleven zijn. Een andere bouwer had van zijn voorraad in dit voorjaar geen enkele goede meer. Dit lot wordt door velen gedeeld. In de eerste krant van 1891 stond o.m. onderstaande advertentie: 1*. van de Vyzel en Echtgenoote te Sint Pankras wenschen hunnen vrienden en bekenden aldaar en in de omgeving, bij de intrede van 1891,veel gel uk en zegen toe Ruim 3 maanden later St. Pankras, 1 Januari j!891. Heden overleed, na een geduldig lijden van ruim drie maanden in den ouderdom van ruim 51 jaren onze geachte broeder P. NOBEL, in leven Burgemeester van St. Pancraa en Broek op LangedijkHeemraad van Geestmer-Ambacht enz. A. NOBEL en familie. St. Pancras, 7 April 1891. (A.Nobel naar wie Nobelhof is genoemd, vanwege zijn verdienste voor het "kruis"werk, Was ook voorzitter van de tuindersvereniging). Tijdens de ziekte van burgemeester Nobel fungeerde Van der Vijzel als waarnemend secretaris. In 1861 kwam hij hier als hoofd van de openba re school. Zoals in meer plaatsen, verrichtte het hoofd van de gemeenteschool veel schrijfwerk voor het gemeentebestuur. De man kon goed met de pen overweg en woonde letterlijk in het gemeentehuis. In 1891 was zijn gezondheid niet meer optimaal en daarom vroeg hij ontslag als hoofd der school. Stilzitten wilde hij nog niet en dus solliciteerde hij naar de vacante betrekking van burgemeester. 17 mei: Bij Koninklijk Besluit van de 13-e mei is benoemd tot burge meester van Broek op langedijk de heer A. Slot en van STPancras L. van der Vijzel, hoofd der school, aldaar. 27 mei Den nieuw benoemden burgemeester der gemeente St.Pancras viel den 25-sten bij zijn terugkomst uit Haarlem, waar hij in handen van den Commissaris des Konings den eed had afgelegdeene warme ontvangst van zijn dorpsgenooten ten deel. Een aantal versierde rijtuigen bege leidden de heer L. van der Vijzel naar zijn gemeente, waar uit alle huizen de Nederlandse driekleur wapperdeom door den raad te worden geïnstalleerd Het anders zo stille plaatsje bood een toneel van levendigheid en opgewektheid als er zelden wordt aanschouwd

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 78