-66- copie CONTRACT ALCKMAAR EN DE HUYGENWAARD MET OUTDORP 7 MAART 1634 Lasten Nieuwe Vaart van de Wielen af tot Jan Boyes. Op huyden den 7en marty 1634 sijn de ondergeschreven gecomitteerden van de stadt Alcmaer en van de Huygenwaert ter eenre ende van de dorpe Oudorp ter andere zijde, met den andren int vrindellijck verdra gen ende geaccordeert dat deselve van de stadt ende waert voor de oncosten van de molengelden, Huygendijck, Zeedijck, Hontsbosch, uytters luisenraacxmaet, reeckerdijck ende andere diergelijcke soo ordinaris als extra ordinaris ommeslagen geene uitgesondert over de landen die de Stadt ende Waert respectieve tot desen dach aen haer genomen hebben tot het maacken van de Nieuwe vaert bij de stadt van de Wielen aff tot Jan Boyes gelegen ende het geene daer over leeft ende van de ringsloot ende dijcken bij die van de Waert gegraven ende geleyt uytgesondert tgeen van de Vroonermeer is gegraven bij de loop eens jaers de stadt voor deene helft sullen contribueeren met de somme van veertien gulden, waervan t eerste jaer contributie sal weesen, voor t voorleden jaer van 1633 ende hebben de voornoemde contrahenten belooft ende beloven mits desen elc onver- breeckelijk sonder daertegens te doen ofte te laeten geschieden in eeniger manieren onder alle verband van rechte ende rechteren daer toebehoirende des t'oirconde dese bij de voornoemde contrahenter. onderteykent ten dagen ende jaren als voorseyd. Lager stont geteeckend J. Wessels, Mathijs Oudesteyn als schout tot Oudorp en Oterleeck, Q. van Foreest - Willem Pietersz - Willem Cornelisz-Arien Jacobsz. Bronnen: Dr.D.Langedijk-De geschiedenis van Langedijk Gemeente archief Alkmaar Redactionele aanvulling In 1737 werd tussen de "Here Dijkgraeff en de Heemrade van H-huggen- waert enerzijds en de regente van NoordskarwoudtSugdskarwoudt en St. Pancras anderzijdseenzelfde verdrag over de lasten van de vergraven landen gesloten. Voor St.Pancras tekenden Corn.Klaver en Pieter Bakkei Zowel in 1678 als in 1768 bekostigden de Langedijker dorpen en St.Pan cras, de Ingelanden van de Vroonjermeer en Alkmaar gezamenlijk "het opschieten en verdiepen van de vaert of sloot van de Ses Wielen tot de brugge van St.pancras. In 1768 tekenden voor Pancras Bartelmies Balder en Jan Cornelisz

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 68