-3- JAARVERSLAG van de Vereniging 'OUD SINT-PANCRAS of wel 'in vogelvlucht een aantal zaken welke bestuur en werkgroepen gedurende 1990 bezig hielden! Trouw werd er vergaderd in het 'oude gemeentehuis'. Hoewel we nog niet langs officiële weg kennis kregen van de voortgang der verbou wingsplannen, werden we tussen neus en lippen het volgende gewaar: ambtelijk is er een plan tot verbouwing met een bijbehorende kosten- begroting gemaakt, hopelijk zal najaar 1991 begonnen worden met de uitvoering van deze plannen Het ligt in de bedoeling dat museum Westflinge, 'Oud Sint-Pancras en de gemeente van het gebouw gebruik gaan maken. De gemeente hoofdzakelijk voor die bruidsparen welke wensen dat hun huwelijk hier wordt gesloten. Steeds onderhielden we een goed contact met Westflinge en de vereni ging 'Langedijker Verleden! Alleen of gezamenlijk werden een aantal zaken bij het gemeentebestuur aangekaart Een hiervan was de begraafplaats bij de Nederlands Hervormde Kerk. Daar wordt weinig of misschien wel helemaal niet meer begraven. Gevolg daarvan is dat voor een aantal graven niet meer wordt betaald en er soms grafstenen werden opgeruimd. Wij menen dat bij een oud en monumentaal gebouw, zoals de Hervormde kerk is, een kerkhof met grafstenen hoort. In dit verband hoorden we ook dat de grafstenen van de vroegere burgemeester van St.Pancras- hij was tevens enige tijd burgemeester van Broek op langedijk, de heer P.Nobel en van het eerste hoofd van de christelijke school, tevens de eerste kassier van de Boerenleenbank van St.Pancras, de heer J. ten Hoeve in een vervallen staat zijn. We hebben er op gewezen dat de zichtbare herinneringen aan twee markante Pancrassers niet verloren mag gaan en de gemeente gevraagd om in dezen het initiatief te nemen. Een kranteberichtje meldde dat op initiatief van het gemeentebestuur St.Pancras voortaan onder de naam Langedijk in het telefoonboek zou worden vermeld. Tegen het op deze wijze verdoezelen van de naam Sint- Pancras meenden we te moeten protesteren. We vinden niet dat het op de weg van 'Oud Sint-Pancras' ligt om te protesteren tegen de HAL-plannen, hetgeen nietbetekent dat er geen persoonlijke bezwaren leven. Wel schreven we dat o.i. een verdere aantasting van het leefgebied der dieren moet worden voorkomen en het karakter van ons dorp moet worden behouden en dat dit zich beslist niet verdraagt met een bebouwing van de Vronermeer en de Daalmeer-noord

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 5