-48- gewijzigd:In plaats van een bepaald percentage voor onderhoud, vroeg de raad een jaarlijks bedrag van 400, Eerst leek het of de geprikkelde leden van de Naamloze deze wijziging verkeerd zouden opvatten. Toen burgemeester Smit (burgemeesters plach ten toen de vergaderingen van de Naamloze nog al eens te bezoeken) en hoofdbestuurslid Zeeman betoogden dat deze financiële wijziging voor de tuinders eerder een verbetering dan een verslechtering bete kende, ging de vergadering accoord. Het kranteverslag van deze vergadering eindigt met: De afdeling St.Pancraswelke eerder voorstelde om vast te houden aan de gemaakte mondelinge afspraak, trok nu haar voorstel in, waarmee 't voorstel van de Broeker raad met 502 tegen 173 stemmen werd aangeno men. En met dit besluit is de strijd, die aan de Langedijk zoveel hoof den warm heeft gemaakt, ten einde. Door deze bemiddeling is de kwestie finaal opgelost en zal er dus geen tweede markt worden gesticht. De voorzitter sluit de vergadering en spreekt de wens uit dat de vereni ging nooit berouw mag krijgen over het genomen besluit. De heer Zeeman dankt voorzitter Nobel voor alles wat hij in deze strijd voor de vereniging heeft gedaan, daarbij zichzelf geheel opofferende voor de zaak welke hem zozeer ter harte ging. En inderdaadde heer Nobel mag dan niet voldaan zijn, voor het groot ste deel is het aan zijn taaie volharding te danken dat de vereniging een zo grote concessie van de raad van Broek heeft verworven. De LGC De Naamloze werd in 1911 ontbonden. De aangesloten verenigingen leefden als zelfstandige plaatselijke ver enigingen voort. Hier onder de naam DE TUINBOUW. De Pancrassers vonden het afzonderlijk naast elkaar leven van de diver se tuinbouwverenigingen toch maar onbevredigend. Op 3-1-1916 belegde de Tuinbouw, onder voorzitterschap van P.Gootjes (ook deze naam komt veelvuldig voor) een vergadering van tuinbouw verenigingen uit de omgeving. Op voorstel van De Tuinbouw besloten ze zich weer te gaan verenigen in een bond, die als naam kreeg de Langedijker Groente Centrale. (LGC) DE aangesloten verenigingen waren: StPancras .KoedijkBroekZ.Schar- woude en Heerhugowaard Spoedig na de oprichting stuurde de LGC het verzoek aan de Broeker raad om de veiling in eigen beheer te mogen hebben. Anders -dan in 1903 was de raad hiertoe meteen bereid en gaf het veilingbeheer in handen van de bij de LGC aangesloten tuinders.

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 50