-47- Op voorstel van de Pancrasser D.Kloosterboer wordt besloten: We besluiten om een eigen markt in Broek te stichten, tenzij de raad van Broek alsnog accoord gaat met een beheerscommis sie van 7 leden, waarvan de samenstelling luidt: 3 leden van de Naamloze en van de gemeenteraad van Broek, de koophandel, Groentecentrale en Eendracht elk één lid. Op 11 mei weigerde de Broeker raad dit laatste verzoek en groentecul tuur berichtte aan zijn raad: Prima gedaan, jullie namen een uitmun tend standpunt in. De Alkmaarsche Courant berichtte op 15 mei: De gemeenteraad van Broek heeft afwijzend beschikt op het voorstel van de Naamloze aan de gemeenteraad om haar markt in beheer af te staan aan een gemengde commissie waarin 3 leden van bovengenoemde vereni ging zitting zouden hebben. Zo is dan de laatste poging om te voorko men dat er een tweede markt zou worden gesticht, mislukt. Zo staat het nu wel vast dat naast de gemeentemarkt er een eigen markt van de genoemde vereniging zal worden gesticht. Als er niet net een toevoerlijn naar de Broeker veiling was geopend, waarvoor ook St.Pancras en Koedijk en Z.Scharwoude garant stonden, hadden er nog wel eens gekkere dingen gebeurd kunnen zijn. Nu liet het bestuur van de Naamloze het volgende bericht naar de krant doorsijpelen: 22 mei. Tot op heden hield 't bestuur van de Naamloze om bijzondere redenen de plaats, waar dit bestuur haar eigen markt zal stichten geheim. Dit is nu opgeheven Men heeft het terrein van A. de Boer gehuurd in de onmiddellijke omge ving van de laadplaats en toevoerlijn. Het is bijzonder gunstig gelegen Het hoofdbestuur van de Naamloze trof tevens maatregelen om de nieuwe markt te kunnen starten met ingang van het nieuwe seizoen: er werd een aanbesteding voor een marktgebouw uitgeschreven en voor verschil lende functies werden sollicitanten opgeroepen. Inmiddels waren 2 Pancrassers nlC.Kloosterboer en P.Gootjes in con tact getreden met Broeker raadsleden en probeerden zij dezen alsnog warm te krijgen voor het eerste Pancrasser bemiddelingsvoorstel: 2-2-1-1-1. Deze raadsleden (6 van de 7), de ernst van de toestand inziende, stemden hiermee in. Tevens maakte men gezamenlijk een financieel plaatje op. In een spoedvergadering ging de raad van Broek, zoals men het formu leerde^ 'ter voorkoming van een tweede markt in Broek', accoord met het Pancrasser voorstel. Het financiei? voorstel werd iets

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 49