-46- de gemeenteraad van Broek 2 leden benoemd, de Naamloze Ver.De Koophandel Groentecultuur Broek De Eendracht Oudkarspel 2 leden 1 lid 1 lid 1 lid benoemd. (De Eendracht was ook zelfstandig geworden, vroegere afdeling van de Naamloze). Op de dag, voorafgaand aan de met spanning verbeide vergaderdag van de; Naamloze, kwam de gemeenteraad van Broek bijeen. De raad vond op haar tafel 2 verzoeken: het eerste van de Naamloze met als inhoud: verkoop de veiling aan onze vereniging, en een tweede: geef de veiling in beheer aan een gemengde commissie. Bij dit tweede verzoek waren 3 ondersteunende adhesie-betuigingen nr. 1 uit Koedijk met 15 handtekeningen, nr. 2 uit Warmenhuizen met 26 handtekeningen, nr. 3 van de Vereniging van handelaren "De Koophandel'.' Burgemeester Slot zegt dat de raad van Broek steeds alles heeft ge daan om de markt tot bloei te brengen, -aan elk verzoek om verbetering steeds gehoor heeft gegeven .en ziet niet in, evenals bij vroegere verzoeken, waarom de raad het heft uit handen zou moeten geven. Het verzoek van de Naamloze wordt dan ook zonder meer aan de kant geschoven Beter te spreken is de raad over het verzoek om een beheerscommissie. Even lijkt het of dit zonder meer zal worden aanvaard. Tijdens de ver gadering wijzigt de raad de samenstelling van de commissie: -Geen 2 leden van de Naamloze, maar slechts één lid en dus 3 leden benoemd door de gemeenteraad. Of hierachter zat de gedachte: 3 raadsleden 1 lid van de Broeker groentecentrale is 4 van de 7 De volgende dag op de druk bezochte bijzondere ledenvergadering van de Naamloze is men dan ook slecht te spreken over de houding van de Broeker raad. Meegedeeld wordt dat 402 tuinders, die samen 1200 ha. groente verbou wen, reeds tekenden om hun producten alleen te verkopen op de eigen markt. Van deze 402 kwamen uit St.Pancras 62, Koedijk 47Schoorldam 25, Warmenhuizen 48, St.Maarten 34, Harenkarspel 87, N.Scharwoude 41 en Z.Scharwoude 58. Van de gemeenteraden van N.Scharwoude en St.Pancras was bericht ont vangen dat men instemde met de verkoop van de markt aan de Naamloze. Het hoofdbestuur zegt graag in overleg met het Broekergemeentebe stuur, als nog te willen komen tot een gemeenschappelijke markt.

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 48