-11- Tuinbouw in de nieuwste tijd. In het eeuwenlange samenspel tussen mens en natuur is ook in de tuinbouw voor de mens de mogelijkheid om het beheer naar zijn hand te zetten, toegenomen. Het gebied, waar generaties lang het merendeel van de bevolking zijn brood verdiendesoms heel karig) veranderde na de ruilverkaveling rond 1974 snel in een totaal ander landschap. De sporen van het samenspel van de mens met de natuur, zijn voor een groot deel uitge wist. Een handjevol agrariërs is in het totaal nieuwe landschap achterge bleven. Met weinig mensen kunnen zij een hoge produktie halen, dank zij de techniek, gewasbescherming en het aangepaste landschap. In de stroomversnelling van veranderingen lijkt een ander gebruik van het gebied het te winnen van tuinbouw landbouw en veeteelt: de verstedelijking Dan zal deze verstedelijking de tuinbouw, als samenspel tussen mens natuur en aarde in dit gebied, snel doen vergeten.... De werkgroep archeologie. Bronnen: De bodemkartering van het GeestmerambachtP.du Burck. Alkmaar in pré-historie en Middeleeuwen. E.H.P.Cordfunke. Rijksgeologische Dienst-kaartblad Alkmaar west en oost W.E.Westerhof Archeologica Frans Diederik. Uit de geschiedenis van Koedijk en Huiswaard J.P.Geus. 'What is in a name' of 'Het kan verkeren' De Timmerman, die molenaar is, de Molenaar, die vrachtrijder is, de Mulder, die manufacturier is, de Boer, die veldwachter is, de Kloosterboerdie handelaar is, de Jonker, die slager is, de Graaf, die vrachtrijder is, de Kramer, die kapper is, de Kok, die bakker is, de Bakker, die schilder is, de Smit, die timmerman is de Wagenaardie handelaar is, de Ruyter, die hoofd der school is, de Ploeger, die winkelier is, de Zeeman, die bij het PEN werkt, de Meier, die mecanicien is de Koopman, die penningmeester is. (Charles Des tree)

De Klin - Sint Pancras | 1991 | | pagina 13