-6- Door zijn niet geringe kennis van zaken betreffende het dorpsverleden had hij steeds een grote inbreng in onze groep. Ook voor andere zaken deed men nimmer tevergeefs een beroep op hem. In het verdere verslag komen we hier nog even op terug. Nu iets over onze aktiviteiten. In februari hebben we, op verzoek van het bestuur van de A.N.B.O., een dia-voorstelling verzorgd voor de leden van deze vereniging. De middag-voorstelling vond plaats in het dorpshuis De Geist en werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Tijdens de nazomerfeesten hebben we gedurende vier avonden een nieuwe serie dia's vertoond met als titel Kris - kras door Sint- Pancras Reeds enkele jaren maakten we dankbaar gebruik van de aula van de christelijke school Het Baken. Door aanpassingen van het school gebouw was dit echter niet meer mogelijk en moesten we op korte ter mijn uitzien naar een andere gelegenheid. Na enig overleg vonden we onderdak in de R.K.kerk De Ark. Dit werd o.m. mogelijk door de soepe le opstelling van andere van dit gebouw gebruik makende verenigin gen en groeperingen. Hiervoor onze welgemeende dank De bovengenoemde vier dia-voorstellingen hebben we opgedragen ter nagedachtenis aan Piet Pauw. Bij het uitzoeken van wat er alzo op deze dia's te zien was, had ook hij een groot aandeel. Hij heeft de goed bezochte voorstellingen niet meer mee mogen maken. Ook in het afgelopen jaar zijn er weer veel plekjes die aan het veranderen waren of op de nominatie stonden om te veranderen, door ons gefotografeerd. Voottshebben we een dia-duplicator aangeschaft, waardoor we nu in staat zijn ook dia's te copiëren. Nu iets over het nieuwe seizoen. We zijn nu bezig met het copiëren van enkele dia-series, die ons door particulieren ter beschikking werden gesteld. Als dit gereed is, zullen we gezamenlijk uitzoeken wat op deze dia's te zien is en hier een draaiboek van samenstellen. Tijdens de komende nazomer feesten hopen we U deze dia's te tonen. Ook druppelen nog steeds voor ons onbekende foto's binnen. Deze wor den met zorg op een negatief overgebracht en zo mogelijk op een dia en foto. Tot slot. Mocht U bij het opruimen van Uw kast, zolder of anderszins, oude foto's of ander oud materiaal tegenkomen, gooi dit niet weg. U kunt ons er wellicht mee helpen. Namens de werkgroep Oude Dorpsfoto's Henk Beens

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 8